Синот на Цеца Ражнатовиќ и покојниот Аркан, Вељко го чека своето прво дете. Неговата тазе сопруга Богдана наскоро треба да се породи, а тој за прв пат да стане ...
сите 10 | | | веќе видена

Анализите во фиока, министрите за финансии и економија дополнително ќе одлучуваат за судбината на штетното екстралесно гориво кое влегува во земјата и ја ...
сите 66 | | | веќе видена

Граѓани на социјалните мрежи објавија видео кое го нарекоа „Зоран Заев и неговата предавничка и криминална банда“. Тие направија компилација од настани и ...
сите 4 | | | веќе видена

На 22.05.2020 во 14:53 часот во СВР Скопје, Б.П. пријавил дека на ул.„Анастас Митрев“ од стан во кој живеел У.И(42) неколку дена се шири непријатна миризба. ...
сите 222 | | | веќе видена

Морам да Ви кажам дека воопшто не ја гледам поврзаноста на справување со пандемијата и тргање на билбордите. Колку што слушнав во неговата изјава оправданоста ...
сите 15 | | | веќе видена

Американскиот демократски кандидат во трката за Белата куќа Џо Бајден се обидува да ја поправи штетата што ја предизвика со изјавата дека Афроамериканците „не ...
сите 37 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа направени се 744 тестирања, а регистрирани се 20 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје-16, Куманово2 и Прилеп-2. Вкупната бројка на ...
сите 548 | | | веќе видена

Реисот Сулејман Реџепи кој 4 години беше сингл, одлучил повторно да се жени, пишува на објавата на „Шкупи Нисма“ на социјалните мрежи, која ја пренесуат и дел ...
сите 48 | | | веќе видена

Му забраниле да врши свештенска дејност и му ја рушат црквата која сам ја гради, бидејќи не сакал во своите житија македонските светители да ги напише како ...
сите 22 | | | веќе видена

Кога сѐ беше завршено требаше да почекаме неколку моменти за да зачука срцето. Реагиравме за да го помогнеме овој процес и тоа се случи. Пресаденото срце ...
сите 260 | | | веќе видена

Македонија е држава која најлошо се справува со корона вирусот од земјите во регионот, но и пошироко. Владата не презеде навремени мерки за справување со ...
сите 97 | | | веќе видена

Огромна трагедија во Србија. Во 38-та година од животот се самоуби поранешниот фудбалер на Партизан и српски репрезентативец, Миљан Мрдаковиќ. Се се случило во ...
сите 35 | | | веќе видена

На 22.05.2020 во 12,45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.“18“ во населба Радишани-Скопје избувнал пожар во автомеханичарски сервис од невнимание, ...
сите 61 | | | веќе видена

СДСМ сака брзи избори по цена на здравјето на граѓаните. СДСМ ја интересира само власт, а не здравјето на граѓаните. Јасно ли му е на СДСМ дека во вакви ...
сите 721 | | | веќе видена

Нашите информации говорат дека во јавните културни установи кои се под надлежност на Град Скопје, не се почитуваат препораките за заштита на здравјето и ...
сите 15 | | | веќе видена

next