Тој посочи дека ова е исто така голем срам за македонската демократија. -Зоран Заев ја повторува практиката на СДС да му го одземе суверенитетот на народот и ...
сите 97 | | | веќе видена

Којзеклиска посочува дека едноставно општината сакаат да ја претворат во свој приватен бизнис како што се приграби и фирмата „Пелагонија Штип“ со која управува ...
сите 5 | | | веќе видена

-Полицијата под контрола на Заев и Спасовски преку класична полициска местенка вчера пред почетокот на партиската конвенција на ВМРО-ДПМНЕ изврши насилен ...
сите 60 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за локална самоуправа вчера донесе одлука да ги запре решенијата за организирање локални референдуми во општините за мигрантите на денот ...
сите 97 | | | веќе видена

-Овој закон не е од потреба ниту на Албанците ниту на Македонските граѓани во оваа држава, ниту ќе им ги реши проблемите, ниту стандардот, напротив проблемите ...
сите 71 | | | веќе видена

– Конкретно имате земја која е чиста федерација, Белгија, која практикува мултилингвизам и имате земја која е целосно централизирана, Словачка, која исто така ...
сите 71 | | | веќе видена

Според податоците на Народната банка на Република Македонија, но и од односот што јавно се гледа, работите одат во лоша насока, ќе продолжи трендот на ...
сите 7 | | | веќе видена

Итир Есен (18) во јули објави твит, според организаторот, го навредува споменот на 250 луѓе кои загинаа додека се спротивставувале на обидот за државен удар во ...
сите 16 | | | веќе видена

Како што соопшти денеска Друштвото на филмски работници, Комисијата одлучила дека ниту еден од пријавените кандидати, „Кога денот немаше име“ на Теона Стругар ...
сите 45 | | | веќе видена

Наместо штедење и кратење на трошоците како што најавуваа пред да дојдат на власт, СДСМ во пракса спроведува вистинско расипништво и луксузирање со парите на ...
сите 61 | | | веќе видена

Имено, околу 10,00 часот на големиот одмор девојчето заедно со другарките излегле од дворот на училиштето односно пред касарната, каде што застанало патничко ...
сите 21 | | | веќе видена

Полицијата на Заев и Оливер Спасовски вчера попладне му впери пиштол во глава на кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ. Станува збор за кандидатот за ...
сите 60 | | | веќе видена

-Наместо подобар живот, студентите добија оброк помалку во студентските домови. Се уште студентите не добија ништо од најавите на СДС и Зоран Заев за подобар ...
сите 61 | | | веќе видена

next