Повеќе од 130 шумски пожари се регистрирани на површина од речиси 44.000 хектари во неколку области во Русија, соопшти прес-сервисот на Службата за заштита на ...
сите 5 | | | веќе видена

Зошто токму Катица Јанева, анонимна обвинителка од Гевгелија, со академски просек 6,2, понижување за врвните правници во државата, беше избрана да застане на ...
сите 24 | | | веќе видена

Новинарот кој прв ја обелодени аферата „Рекет“, Бранко Героски, синоќа беше гостин во емисијата на Јанко Илковски. Во врска со албанскиот фактор, Героски ...
сите 24 | | | веќе видена

Режисерката Грета Беламенди на Канскиот филмски фестивал во 2019 година го однесе своето дете на премиерата на нов филм, но обезбедувањето не дозволи да влезе ...
сите 34 | | | веќе видена

Истражувачите по 15 години повторно нурнаа до остатоците на Титаник, 107 години по неговото потонување. Снимките кои ги објави Би-Би-Си станаа хит на Интернет, ...
сите 11 | | | веќе видена

Шумските пожари ја зафатија цела планета, црниот чад се шири од Алјаска до Амазонија, а научниците укажуваат дека тоа не е случајност бидејќи јули бил ...
сите 175 | | | веќе видена

Поранешни вработени во скопската фабрика „Охис“, која е во стечај, денеска повторно протестираат низ улиците во Скопје. Протестираат пред Парламентот по што, ...
сите 31 | | | веќе видена

Дојава за бомба го затвори мостот „Џорџ Вашингтон“ во Њујорк на два часа пред полицијата да утврди дека не станува збор за експлозивна направа, соопштите ...
сите 14 | | | веќе видена

next