Најтрофејниот македонски ракометен тим Вардар крои тим за наредната сезона, недостасуваат среден и десен бек, имињата да го носат „црвено-црниот“ дрес се ...
сите 69 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес оствари телефонски разговор со Претседателот на Европската народна партија и поранешен претседател на ...
сите 613 | | | веќе видена

Бродовите и траектите во Грција, од денеска дозволено е да пловат со десет проценти поголем број патници, односно со 60 отсто од вкупниот капацитет, наспроти ...
сите 98 | | | веќе видена

Зоран Заев, Венко Филипче, политичарот Караџовски, односно Комисијата за заразни болести и членовите веќе не знаат каде тераат и загубија компас, односно се ...
сите 613 | | | веќе видена

Рекет демократијата на Зоран Заев достигна меѓународно реноме. СДСМ дваесеткратно ја зголеми стапката на финансиски криминал во Македонија, рече на денешната ...
сите 36 | | | веќе видена

Вилма Русковска го штити Зоран Заев – главата на криминалниот октопод во Република Македонија. Иако првообвинетиот во случајот Рекет неколку пати посочува дека ...
сите 99 | | | веќе видена

Денес 4 нови случаи во Велес од коронавирусот, соопшти денес на прес-конференција градоначалникот на општина Велес Аце Коцевски. Тој истакна дека до сега во ...
сите 147 | | | веќе видена

Во последново деноноќие се регистрирани 127 новозаболени од Ковид-19, објавува Алсат, повикувајќи се на свои извори. Ако оваа бројка биде и официјално ...
сите 23 | | | веќе видена

Семејството Ражнатовиќ сега е пошироко за уште еден член – се роди наследникот на Вељко Ражнатовиќ и внукот на фолк ѕвездата Цеца. Српските медиуми преплавија ...
сите 58 | | | веќе видена

ГРОМ ги повикува членовите на Владата а особено министерот Филипче и политичарот Жарко Караџовски да прошетаат пред маркетите, пазарите и пред банките за да ...
сите 44 | | | веќе видена

Доколку Пекинг го наметне Законот за националната безбедност врз Хонг Конг, со што би се ставил крај на уникатната слобода на полуавтономната територија, што ...
сите 38 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се регистрирани се 120 нови случаи на Ковид-19 на спроведени 953 тестирања. Најголем број случаи има во Скопје - 67. Во Куманово има 19 ...
сите 620 | | | веќе видена

next