Доаѓа летното сметање на времето, денот се зголемува, а часовникот оди напред еден час. Во последниот викенд месецов, ноќта во 2 часот меѓу 29 и 30-ти март ...
сите 24 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против лице дека сторило кривично дело – Изнуда, предвидено и казниво согласно член 258 став 2 во ...
сите 22 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство од Велес работи на расчистување на сообраќајната несреќа што се случи вчера околу 16:40 часот на автопатот Гевгелија-Скопје на ...
сите 71 | | | веќе видена

Денеска е пронајден и вратен во домот „Ранка Милановиќ“ 17-годишниот штитеник на установата Ф.К., кој беше пријавен дека се оддалечил од домот во Полициската ...
сите 20 | | | веќе видена

Според податоци на турскиот завод за статистика и Фондот за население на ОН, во Истанбул живеат 15 милиони и 670.724 луѓе. Согласно овие бројки, 18,4 проценти ...
сите 9 | | | веќе видена

Британската актерка Шарлот Кирк признава дека добила повеќе улоги „преку кревет“, но затоа што таа така сакала. Џејмс Пакер, милијардер и поранешнo мoмчe на ...
сите 14 | | | веќе видена

Синоќа во 22.00 часот во Полициската станица Кисела Вода, 47- годишната Б.П од Скопје пријавила дека истиот ден околу 16 ч. од домот се оддалечила нејзината ...
сите 41 | | | веќе видена

Кинески хирург изврши прва во светот операција на мозок од далечина благодарение на 5G технологија, врз пациент кој бил на 3.000 км. од лекарот. Д-р Линг Жипеи ...
сите 5 | | | веќе видена

Преголема акумулација и концентрација на моќ во рацете на премиерот, кој ќе претседава со Советот за координација на безбедносно-разузнавачката заедница, а ќе ...
сите 19 | | | веќе видена

Американската држава Колорадо во САД е зафатена од снежна бура во која се предизвикани и неколку верижни судири на автопатот I-25. Снежниот циклон кој минатата ...
сите 7 | | | веќе видена

Атрактивната српска пејачка Катарина Грујиќ се соочила со здравствени проблеми откако ја променила исхраната поради желба да ослаби. Имено, Катарина се ...
сите 5 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ вчера обвини дека Зоран Башановиќ, специјалниот советник на македонскиот премиер Зоран Заев, крадел гаќи кога бил во ...
сите 218 | | | веќе видена

next