Инспирирани од вчерашниот настан, од подмладокот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска му оставија пелени на скопскиот градоначалник Петре Шилегов пред седиштето на Град ...
сите 187 | | | веќе видена

Кога ќе ја видат на улица, минувачите се воодушевуваат од нејзините крупни очи и често и даваат комплимент, не знаејќи дека девојчето боледува од ретко ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов од денеска ќе престојува во работна посета на Соединетите Американски Држави, по повод учеството на 73. ...
сите 92 | | | веќе видена

Мајка од Макарска, Хрватска, била повика од професорите да патува до Прага за да си го земе синот кој се опијанил на матурската екскурзија. Како што пишува ...
сите 13 | | | веќе видена

Пиштол со четири куршуми, нож, дигитални ваги, хероин и хашиш пронашла и одзела полицијата од 29-годишниот Ф.С. од Тетово и при претрес на неговиот дом ...
сите 83 | | | веќе видена

Иако се уште не се знае кога точно ќе се одржи наредната средба во Брисел во рамките на финалната фаза од преговорите меѓу Косово и Србија, од Кабинетот на ...
сите 157 | | | веќе видена

Полицијата во Ријека, Хрватска, сомничи 42-годишен маж во стан го криел телото на починатата мајка за да ја зема нејзината социјална помош. Минатата година ...
сите 4 | | | веќе видена

Главниот и одговорен уредник на весникот на албански јазик „Лајм“, Исен Салиу во емисијата „Отворено студио“ на телевизија Шења, рече дека ако референдумот ...
сите 2 | | | веќе видена

next