Вистинска драма вчера вечерта се случувала на скопски Бит Пазар каде таксист бил претепан со кундак и железо од засега непознати лица, кои веднаш по нападот ...
сите 11 | | | веќе видена

Регулаторната комисија за енергетика на денешната седница треба да донесе одлука за новата малопродажна цена на горивата во Македонија што ќе важи во наредните ...
сите 66 | | | веќе видена

Вага Исклучително добар месец за комуникација со луѓето. Бидете доволно колегијални бидејќи и на вас ќе ви биде потребна поддршка. Ќе имате можност да почнете ...
сите 19 | | | веќе видена

Околу приватниот живот на познатиот пејач Дино Мерлин малку се знае, Па така ретко кој знае дека е во брак со сопругата Лејла и има две деца, синот Хамзи и ...
сите 10 | | | веќе видена

Виде снимка на која се гледа како четворица луѓе ги носат посмртните останки на еден човек го заобиколи светот за само неколку часа. Телото на починатиот човек ...
сите 5 | | | веќе видена

Вистински скандал се случи за време на денешниот митинг на власта кој се одржа пред канцелариите на ЕУ во Скопје. Имено едно од децата кое стоеше на бината ...
сите 11 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша од секогаш умеела да привлече големо внимание зад себе, а истото се случи и овој пат откако пејачката објави видео на својот Твитер профил. ...
сите 10 | | | веќе видена

Целосно нереална сцена е снимена на улиците на Америка која ја погоди стравичниот ураган Флоренс, а станува збор за миење автомобил среде невремето. Снимката, ...
сите 255 | | | веќе видена

Целосно нереална сцена е снимена на улиците на Америка која ја погоди стравичниот ураган Флоренс, а станува збор за миење автомобил среде невремето. Снимката, ...
сите 255 | | | веќе видена

Моќниот тајфун Мангкут денеска ја погоди јужната кинеска покраина Гуангдунг, откако беснееше на Филипини, носејќи со себе силни ветрови и дожд, поради што ...
сите 115 | | | веќе видена

Владата планира измени во Законот за лекови. Истите се во делот на Агенцијата за лекови со кои се предвидува да се воведе заменик директор. Упатените, ...
сите 6 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо ги постигна првите голови во Серија А против Сасуоло и му помогна на Јувентус да ја постигне и четвртата победа во новата сезона на ...
сите 125 | | | веќе видена

И така силно грчевито се борат да не се збори за договорот и затоа избега од дебата, човекот кој се колнеше и бараше дебати. Па сакал да му кажам што мислам за ...
сите 178 | | | веќе видена

next