Драган Миновски денеска беше предложен за разрешување од страна на премиерот Зоран Заев како директор на најбогата државна компанија АД ЕЛЕМ, а тој на својот ...
сите 90 | | | веќе видена

Лионел Меси се дистанцираше од професионалните обврски и издвои време за своето семејство. 32-годишниот фудбалер моментално ужива на Карибите заедно со ...
сите 33 | | | веќе видена

Ел Чека на Фејсбук со нов статус откако премиерот Зоран Заев му порача дека ќе одговара. -Зоран Заев, доста велиш дека прислушувањето го правела претходната ...
сите 65 | | | веќе видена

На Универзитетот Азија Пацифик неодамна е спроведено истражување во кое учествувале 800 жени, а се однесува на навиките на жените кога се во прашање врските. ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на Судскиот совет на Република Македонија, Киро Здравев пред денешната седница изјави дека е изненаден од она што се случи со Специјалното јавно ...
сите 396 | | | веќе видена

Македонија блеска во криминал, корупција, изнуди и поткупи. Македонија блеска криминално-политичко-судско-медиумски октопод. Македонија блеска во злоупотреба ...
сите 105 | | | веќе видена

Лидерската средба останува, се надевам ќе биде присутен Христијан Мицкоски. Очекувам да се појави, бидејќи тоа е негова одговорност. Ние може да седнеме да ...
сите 297 | | | веќе видена

Не знам зошто Ел Чека објавува разговори само за Али Ахмети, дајте ми телефон ќе му се јавам и ќе го прашам, рече на денешната прес-коференција премиерот Зоран ...
сите 80 | | | веќе видена

Еколошката категоризација на возилата нема да биде задолжителна, туку факултативна, но возилата што нема да бидат категоризирани нема да смеат да се управуваат ...
сите 14 | | | веќе видена

Среде бел ден денеска во Т.Ц. Лептокарија се случувало сцена како на филм. Маж и жена, најверојатно вработени во кинеска продавница за храна со сатар бркале ...
сите 53 | | | веќе видена

Не знам зошто Ел Чека објавува разговори само за Али Ахмети, дајте ми телефон ќе му се јавам и ќе го прашам, рече на денешната прес-коференција премиерот Зоран ...
сите 80 | | | веќе видена

Рачната бoмбa што беше пронајдена пред кафе-бар во центарот на Прилеп на 10 јули околу пладне, била „кашикapa“ и била активиpaна, но се изгаснала и не ...
сите 58 | | | веќе видена

Петре Шилегов се посипува со пепел и го раскинува договорот со германската компанија Шолц која градот сам ја одбра да раководи со депонијата Дрисла, велат од ...
сите 23 | | | веќе видена

next