И додека власта ги крие блиските средби со Бојан Јовановски попознат како Боки 13 јавноста е се повеќе поголем сведок дека власта била дел од рекетирањето за ...
сите 259 | | | веќе видена

Луис Суарез постигна еден го во синоќешната победа (4:1) на Барселона на гостувањето кај Виљареал во 34. коло од шампионатот на Шпанија. За Уругваецот оваа ...
сите 32 | | | веќе видена

Реал Мадрид го победи Атлетик (1:0) во шпанското првенство, постигнувајќи четврта „сува“ победа во низа. По 34 кола, мадридскиот тим има примено само 21 гол. ...
сите 164 | | | веќе видена

Градската болница „8 септември“ во најголемиот ек на пандемијата со Ковид-19 останува без двајца анестезиолози од вкупно 13 кои одлучиле да ја напуштат ГОБ „8 ...
сите 199 | | | веќе видена

Претседателот на Перу, Мартин Вискара најави дека ќе распише референдум, на кој граѓаните ќе се изјаснат за одземање на пратеничкиот имунитет. Најавата на ...
сите 7 | | | веќе видена

Модерното и квалитетно образование се иднината на Македонија. -Зајакнување на инфраструктурата во образованието. -Основното и средното образование - темелот на ...
сите 43 | | | веќе видена

Судењето за случајот „Монструм“ продолжува на 26 август годинава, откако денешното рочиште е одложено поради најавено отуство на надлежниот јавен обвинител. ...
сите 63 | | | веќе видена

Носителот на листа во изборната единица 4, Александар Николоски ветува дека ВМРО-ДПМНЕ ќе ја возобнови инфраструктурата и ќе се обврзе за стратешки најбитниот ...
сите 107 | | | веќе видена

За време на пандемијата на коронавирусот се зголеми и потрошувачката на алкохолни пијалаци во Германија, покажа студијата на Централниот институт за духовно ...
сите 9 | | | веќе видена

next