На денешната прес конференција, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ беше запрашан дали се точни информациите дека одредени пратеници на ВМРО-ДПМНЕ давале поддршка ...
сите 150 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 50 | | | веќе видена

На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата која ...
сите 150 | | | веќе видена

На денешната прес конференција, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ беше запрашан околу статусите кои на социјалните мрежи ги објавија пратеници од опозициската ...
сите 150 | | | веќе видена

По синоќешниот немил настан што се случи во зградата на булеварот Кузман Јосифовски Питу број 15 во станбено-деловниот комплекс „Скопјанка“ во Аеродром, кога ...
сите 187 | | | веќе видена

Владата во Белград презела чекори да ги подобри капацитетите за борба против тероризмот, се оценува во најновиот извештај на Стејт департментот за тероризам за ...
сите 42 | | | веќе видена

Министреството за здравство соопшти дека Управниот одбор на Фондот за здравствено осигурување на денешната седница донесе Одлука за исплата на месечен паричен ...
сите 26 | | | веќе видена

next