Автомобил во кој биле татко и ќерка влетал во река во кинеската провинција Хунан. Водата набрзо почнала да навлегува, па биле заглавени. За среќа, во близина ...
сите 7 | | | веќе видена

Повеќе од 30 дена се трага по Пино кој последно бил виден во Ѓорче Петров на 10-ти декември, 22 часот навeчер. Оттогаш го нема заедно со неговиот автомобил, ...
сите 6 | | | веќе видена

Дарко Лазиќ по несреќата, по тешкиот период и борбата за живот, сега е на нозе, чека дете, среќен и направи голема промена. Тој се офарба плав во косата и ...
сите 11 | | | веќе видена

Скандал: Мегафонот на Заев и СДСМ побара забрана за спорт за Столе Стоилов, го нарече свиња и куче Мегафонот на Заев и СДСМ, Сашо Иваноновски-Политико побара ...
сите 40 | | | веќе видена

Сериозно ќе ја разгледаме иницијативата на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за предвремени парламентарни избори, има многу аргументи и во полза на таквата иницијатива, ...
сите 114 | | | веќе видена

Рускиот возач Андреј Каргинов направи хаос за време на последната етапа од Дакар релито, кога од засега непознати причини влета меѓу помала група на гледачи ...
сите 16 | | | веќе видена

Сигурно во гардероберот имате барем една јакна или капут кој во пределот на рамото има копче и мал каиш. Доколку мислевте дека станува збор за украсен детал ...
сите 5 | | | веќе видена

Светското првенство во ракомет е во тек, а Македонија денеска го игра вториот меч против Бахреин. И додека Македонија ја остваруваше првата победа над Јапонија ...
сите 40 | | | веќе видена

По повлекувањето на Панос Каменос од коалициската влада, грчкиот премиер Алексис Ципрас набргу ќе побара доверба од Парламентот, ова го соопшти Ципрас по ...
сите 554 | | | веќе видена

Гума се запали под нашето седиште. Се слушна како пукна, а потоа видовме оган. Брзо излеговме од автобусот и ги извадивме куферите. Во возилото останаа некои ...
сите 39 | | | веќе видена

Најмалку 17 лица загинаа и 12 се повредени во пожар во клиника за рехабилитација на наркозависници во Еквадор. Пожарот избувнал откако пациенти запалиле душеци ...
сите 15 | | | веќе видена

next