Бројни корисници на модерната технологија се загрижени дали некој им го прислушкува телефонот, а на овој начин лесно ќе можете да се ослободите од тој сомнеж. ...
сите 2 | | | веќе видена

Огромно спојување на 14 галаксии пред повеќе од 12 милијарди години беше забележано од група астрономи кои со помош на најмоќните телескопи во светот ...
сите 6 | | | веќе видена

Корејскиот гигант продолжува да руши рекорди во продажба и остварен профит. Благодарение на исклучителниот успех на Galaxy серијата на смартфони, во првите три ...
сите 8 | | | веќе видена

Истражувачите од познатата компанија F-Secure имаат откриено пропуст во софтверот на електронски брави од производителот VingCard. Според информациите овој ...
сите 3 | | | веќе видена

Колку панели и требаат на Македонија за целосно снабдување со соларна енергија.. Според анализите на Finder, на Македонија и требаат само 160 км2, т.е. само ...
сите 6 | | | веќе видена

Своите скејт борд штици ги претвориле во уникатни: летачки килими од анимираниот филм Аладин, во кормило од брод од филмот Титаник и слично.  Се движат по ...
сите 2 | | | веќе видена

next