Извори на Телма тврдат дека СМС пораката со лажната дојава за бомба, поради која денеска целесно беше евакуиран Сити мол во Скопје била пратена до 40 граѓани. ...
сите 54 | | | веќе видена

По сведочењата на Лила Стојановска и четворица други сведоци, обвинетиот во “Рекет” Бојан Јовановски на крајот на денешното рочиште најави дека ќе поднесе 19 ...
сите 164 | | | веќе видена

Европската Унија не го менува својот став во однос на израелско-палестинскиот конфликт и останува обединета во потрагата по заеднички прифатливо решение за ...
сите 130 | | | веќе видена

Од вчерашната дебата јасно се истакна потребата од носење на квалитетно законско решение кое ги зајакнува капацитетите на правната држава. Како и досега, ...
сите 430 | | | веќе видена

Она што со недели се обидуваат да го направат кинеските и руските научници, од рака им тргна на колегите од Австралија.  Од Институтот за инфектологија и ...
сите 840 | | | веќе видена

Регулаторната Комисија за енергетика подготвува нов правилник со кој сите инвеститори кој ќе сакаат да градат нема да може да почнат ако во дозволата за градба ...
сите 30 | | | веќе видена

-Денеска продолжува јавната расправа за Законот за јавно обвинителство. И денес матрицата на ВМРО – ДПМНЕ повторно излезе на површина – бараат цензура и се ...
сите 104 | | | веќе видена

Правосудниот систем е загрозен од политички и бизнис елити кои се инсталирани во време на режимот на Никола Груевски Таквата правосудна машинерија, избрана на ...
сите 303 | | | веќе видена

Педесетгодишниот С.Х. од село Шипковица, тетовско, вчера се повредил при вршење градежни работи на улицата „Благој Ѓорев“ во Велес. Тој, како што информираат ...
сите 147 | | | веќе видена

Нови редизајнирани сметки на рециклирана, еколошка и биоразградлива хартија наскоро ќе почнат да добиват домаќинствата во Македонија. – Горди сме и среќни што ...
сите 26 | | | веќе видена

Во фокусот е Деловникот за работа на Собранието, но и евроинтеграциските процеси на земјата и изборите што треба да се случат на 12 април. Според информациите ...
сите 46 | | | веќе видена

Италијанскиот медиум „Ла верита“ со документи и докази ги покажа тортурата и пририсокот врз цели семејства кои семејството Заеви, на чело со браќата Зоран и ...
сите 149 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за животна средина во координација со Министерството за животна средина и просторно планирање и Царинската управа, врши вонреден ...
сите 153 | | | веќе видена

next