За мнозинството во Советот на Град Скопје ништо не е завршено. Битката во Скопје е во недела, по што ќе видиме кој има реално мнозинство, рече Љубица Јанчева ...
сите 193 | | | веќе видена

Државната изборна комисија в недела не очекува повторно редици за гласање како во првиот круг од локалните избори, а за да нема технички проблеми со уредите за ...
сите 166 | | | веќе видена

Дорис Пак, претседателка на асоцијацијата на жени во Европската народна партија (ЕПП) и поранешна европратеничка, преку видео порака објавена на официјалната ...
сите 267 | | | веќе видена

Груевски од Унгарија се јавувал и барал стан во Центар за сопругата и децата, сведочеше денеска бизнисменот Александар Ивановски, познат како Алек Теранова. ...
сите 85 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава на Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ.Почитувани,На крајот од изборната кампања би сакал, тука во Радовиш да ги ...
сите 101 | | | веќе видена

Демократска и современа држава, меѓународно етаблирана, партнер со големите сили, стабилна, мирна и просперитетна, ова е правецот по кој треба да се движиме, ...
сите 299 | | | веќе видена

Министерството за здравство со голема жалост информира, дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби утрово почина 17 годишна пациентка од село ...
сите 33 | | | веќе видена

Максо нон стоп споменува несреќен случај за некое дете води сметка и твоето дете така да не се споменува, а убаво детето си вози мотор. Порака со ваква ...
сите 214 | | | веќе видена

Новиот градоначалник на Аеродром Тимчо Муцунски се зафати со работа. Тој, како што информираат од општина Аеродром, имал средба и работна акција со сезонските ...
сите 119 | | | веќе видена

Нов Стратешки зелен инвестициски фонд на ТИРЗ се креира во рамки на Планот за забрзан економски раст на Владата. Истиот ќе биде наменет и за домашни и странски ...
сите 63 | | | веќе видена

Над две илјади поплаки пристигнале до Организацијата на потрошувачите за првите девет месеци од годинава велат од ОПМ. Посочуваат дека потрошувачите сѐ уште ...
сите 26 | | | веќе видена

Македонски Телеком ќе им овозможи комплетно ново дигитално искуство на своите корисници – во новата продавница во Ист Гејт, којашто е многу повеќе од класично ...
сите 32 | | | веќе видена

Надзорниот одбор на НЛБ Банка АД Скопје на денешната 98. седница назначи и потврди промени во раководството на Банката. По шестгодишно успешно управување со ...
сите 79 | | | веќе видена

Микробиолог д-р Никола Пановски смета дека надлежните институции направиле поголем број на нелогичности во справувањето со пандемијата предизвикана од ...
сите 12 | | | веќе видена

Новата иднина се заедничките победи и заедничкиот патриотизам. Тоа е нашата визија и шанса да го извадиме општеството од летаргијата во која е навлезено. ...
сите 455 | | | веќе видена

Лидерите на најголемите светски економии викендот ќе се соберат во Рим на првиот Самит на Г20 во живо од почетокот на пандемијата, а главни теми ќе бидат ...
сите 19 | | | веќе видена

Од „Левица“ бараат одговорност од директорите на МЕПСО и ЕСМ, Куштрим Рамадани и Васко Ковачески, за како што велат, лошата кадровска политика во енегетските ...
сите 258 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, во интервју за белградска ТВ „Н1“ вели дека во односите меѓу Србија и Македонија нема посебни проблеми. Тој ...
сите 44 | | | веќе видена

next