Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, се обрати до јавноста по повод обележувањето паркинг-места за проектот „Безбедни семејни паркинг зони“. Таткото на ...
сите 21 | | | веќе видена

Одлуката на индиските власти територијата на регионот Ладак, што се наоѓа на задедничката граница со Кина, да ја прогласат за федерална територија официјален ...
сите 13 | | | веќе видена

 Од 30.9. до 15.10.2020, кандидатите заинтересирани за во првиот рок на вториот циклус академски студии по дидактика и методика на наставата по германски ...
сите 9 | | | веќе видена

Вкупните приходи на македонските радио и телевизиски станици во 2019 година изнесувале околу 39,5 милиони евра, покажува Анализата на пазарот на аудио и ...
сите 9 | | | веќе видена

Денес во Велес и Велешко има четворица новозаразени со ковид-19 и исто толку оздравени, а активни случаи се 34, соопшти Министерството за здравство. „Сите нови ...
сите 41 | | | веќе видена

Четиринаесет луѓе го загубија животот во бомбашки напад во авганистанската покраина Дајкунди. Покраинските власти соопштија дека била активирана бомба покрај ...
сите 6 | | | веќе видена

Речиси хаварисани, нерегестрирани и пренатрупани со огревно дрво – нелегално исечено. Вака изгледаат возилата кои секојдневно се движат низ штипските улици, со ...
сите 29 | | | веќе видена

Жителите на Темишвар, третиот по големина град во Романија, во неделата избраа нов градоначалник за следните четири години – кој всушност е германски, наместо ...
сите 16 | | | веќе видена

Армијата со сиот свој интегритет ќе се бори и избори да остане настрана од било какви влијанија на било кој политички субјект, а уште повеќе ќе се спротивстави ...
| | веќе видена

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во општина Кисела Вода преку својот координатор на советничка група Орце Ѓорѓиевски денеска на советот побарале да се стави на ...
сите 5 | | | веќе видена

По повод одбележувањето на Светската недела на детето, Домот на културата во Гевгелија денеска организира уличен перформанс на живи скулптури, наречен „Ноќ во ...
сите 2 | | | веќе видена

Судењето на поранешните лидери на ОВК во Хаг ќе влијае на веќе напнатите односи меѓу Белград и Приштина, се оценува во коментарот на лондонскиот дневник ...
сите 80 | | | веќе видена

Пејачката Ани Малинкова од Кавадарци, која подолго време живее во Скопје, денеска се појави во својство на сведок во постапката на случајот „Титаник“. Пред ...
сите 12 | | | веќе видена

Турција е на првото место според зголемувањето на цените на недвижнините во последниот квартал, од почетокот на 2020-та година и во последните 12 месеци, ...
сите 29 | | | веќе видена

Иницијативата НаТочак денеска, по 85-ти пат, со почеток во 17.30 од Плоштад Македонија, организира возење на велосипеди низ скопските улици, за да ги потсети ...
сите 11 | | | веќе видена

next