Охрид, 15. ноември 2018 (ИН ПРЕС) – Со осумдесет и една точка на дневниот ред, денес заврши 18 седница на градскиот совет. Темите на седницата беа поделени во ...
сите 18 | | | веќе видена

Камион за собирање ѓубре на скопското јавно претпријатие „Комунална хигиена“ е украден минатиот викенд. Камионот поради дефект, вработените во претпријатието ...
сите 5 | | | веќе видена

Пратеничките од ДОМ, Маја Морачанин и Лилјана Поповска, подготвија Предлог-закон за изменување и дополнување на Законот за заштита и благосостојба на ...
сите 41 | | | веќе видена

Г. Јанковиќ, во фокусот на вниманието во изминатите неколку денови, барем во Македонија, а несомнено дека има интерес и во Србија, е бегството на поранешниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Албанскиот претседател Илир Мета, гостувајќи во синоќешната емисија „Опен” на тиранската телевизија Топ чанел, иако воздржано сепак ја кометираше веста за ...
сите 26 | | | веќе видена

Во болниците и клиниките во Град Скопје нема вакцина против Тетанус. Веќе неколку дена не може да се најде низ градските болници и клиники. Министерот за ...
сите 29 | | | веќе видена

Фотоволтаичните системи на ЕВН Македонија, дизајнирани според потребите на корисниците, стануваат подостапни за сите заинтересирани. ЕВН Македонија и Шпаркасе ...
сите 21 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски кој важи за еден од најистакнатите новинарски пера на СДСМ и близок до Зоран Заев, жестоко ја критикуваше власта поради бегството на ...
сите 7 | | | веќе видена

Македонија е подготвена да се приклучи кон иницијативата 5Г прекуграничен коридор за автопатишта, што претходно беше потпишан од страна на Србија, Бугарија и ...
сите 40 | | | веќе видена

Преку акционен план кој предвидува низа краткорочни , но и долгорочни мерки Струмица ќе го подобрува квалитетот на амбиенталниот воздух. Планот беше едногласно ...
сите 16 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права на Македонија најостро ги осудува „пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на ...
сите 71 | | | веќе видена

Во Собранието почна постапката за донесување на нов Закон за спречување на корупција и судир на интереси. Овој закон обединува материја од два закони– Законот ...
сите 15 | | | веќе видена

Интересот кон иновативните услуги на „Убер Технолоџис“ расте, но компанијата регистрира сериозна загуба во третиот квартал на финансиската година. Барањата за ...
сите 21 | | | веќе видена

next