Градоначалникот на Општина Центар Горан Герасимовски ги посети пензионерите од пензионерски клуб „Невена Георгиева - Дуња“ близу Заводот за вработување во ...
сите 20 | | | веќе видена

Британската влада денеска соопшти дека во овој момент нема намера да ја зголеми старосната граница за заминување во пензија на 68 години. „Сегашните услови за ...
сите 15 | | | веќе видена

Србија мора да изнајде начин да им помогне да се интегрираат на повеќе од 50.000 Руси што пристигнале во изминатата година, вели Радош Ѓуровиќ, директор на ...
сите 7 | | | веќе видена

Парадирањето низ маркети на министрите предводени од Димитар Ковачевски уште еднаш покажа 26-те илјади евра дадени за промоција на неговата влада на ...
сите 4 | | | веќе видена

Шест деца болни од туберкулоза се лекуваат во детската болница во Козле, а 11 возрасни на Институтот за белодробни заболувања – сите се во стабилна состојба. ...
сите 5 | | | веќе видена

Да ги одземеме можностите за популизам со работничките права, изјави претседателот на Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија (КСС), Благоја ...
сите 4 | | | веќе видена

Ние како Влада постојано работиме на подобрување на квалитетот на животот, особено на младите, истакна министерот за образование и наука Јетон Шаќири на ...
сите 16 | | | веќе видена

На 17.03.2023, порталот Република објави наслов „ Слично како со спорот за името кога дојде СДСМ: Поранешната српска власт ги преместила преговорите за Косово ...
| | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери на денешниот брифинг со новинарите информира дека по хакерскиот напад врз собраниската веб страница се следи ...
сите 22 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Помалку од четири години откако стана првиот рапер милијардер, Џеј Зи не покажува знаци на забавување. Нето богатството на уметникот ...
сите 3 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Три коцкарски бизниси во сопственост на обложувачкиот гигант Вилијам Хил Груп ќе платат рекордни 19,2 милиони фунти (23,7 милиони ...
сите 2 | | | веќе видена

Во полициска акција во околината на Крушевац уапсен е 36-годишниот Живојин Н. под сомнение дека силувал две девојчиња. Грозморниот чин го извршил во периодот ...
сите 6 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски изјави дека бил раскинат договорот за пренос на сигналот на МТВ кон други држави. Ковачевски објасни дека потпишан бил договор за ...
сите 10 | | | веќе видена

Новинарот Милош Васиќ, кој почина пред неколку денови во 2011 година објави текст со наслов „Високо организиран криминал за потеклото на богатството на Жељко ...
сите 2 | | | веќе видена

Маж од Полска 13 години ја чувал својата мртва мајка во домот. Полјакот бил откриен откако 76-годишен маж кој решил да го посети својот девер во неговиот дом ...
сите 9 | | | веќе видена

next