„Ветивме и создаваме стручна и ефикасна администрација која ќе обезбеди квалитетни и навремени услуги за граѓаните и бизнис-секторот. Мерките идентификувани во ...
сите 3 | | | веќе видена

Со #СегаКажувам #КадеНеОдам започнa втората сезона на емисијата „Јасно и гласно“ на Радио МОФ. За стравот, молкот, предрасудите и сексуалното вознемирување на ...
сите 2 | | | веќе видена

Руски возач излетал од спореден пат и безмалку ќе удрел во друг автомобил, од кого е направена оваа снимка. Притоа, не само што тој не сметал дека ги прекршил ...
| | веќе видена

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица – државјани на Република Албанија, поради постоење на ...
сите 29 | | | веќе видена

Северна Кореја предупреди дека „го губи трпението“ и се закани дека ќе ги засили активностите по прекинот на разговорите со САД за денуклеаризација. ...
сите 26 | | | веќе видена

Со поддршка на УНДП и шведската влада, македонските општини за следната година ќе имаат на располагање еден милион долари за финансирање изработка на технички ...
сите 18 | | | веќе видена

Израелскиот државен обвинител и адвокатите на премиерот Бенјамин Нетанјаху денеска го завршуваат сослушувањето за целата серија обвиненија за корупција против ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, до граѓаните упати честитка по повод државниот празник 11 Октомври, Денот на народното востание.„Ова е ден со кој се ...
сите 27 | | | веќе видена

next