Каматните стапки за граѓаните за постојните кредити, односно оние кои веќе ги отплаќаат кон банките, нема да се променат. Ова важи и за каматите на кредитните ...
сите 85 | | | веќе видена

Навистина не можам да разберам наместо да се занимаваме со она што е најважно, а тоа е справување со пандемијата и борабата за животите на нашите граѓани, ние ...
сите 6 | | | веќе видена

„Ројтерс“ утрово објави, повикувајќи се на свои извори, дека била ракетирана област во близина на странските и државната нафтена компаниија во Басра, Ирак. ...
сите 6 | | | веќе видена

Во услови на пандемија и економска криза, кога здравјето и животот на илјадници наши сограѓани се доведени во прашање, врвен приоритет за СДСМ и Заев е да се ...
сите 53 | | | веќе видена

Агенцијата за супервизија на осигурување (AZN) на 31 март испрати повик до осигурителните компании, во кој се препорачува до 1 октомври 2020 година да не се ...
сите 15 | | | веќе видена

Капацитетите на Градската општа болница „8-ми Септември“ се ставени во функција за потребите во справување со ширењето на инфекцијата на коронавирусот К овид ...
сите 206 | | | веќе видена

Познатата турска актерка Бергузар Корел позната како Шехерезад преку социјалните мрежи испрати силна порака до своите обожаватели. Имено, таа ги повика ...
сите 53 | | | веќе видена

Во текот на денешниот ден семејството на лидерот на СДСМ и експремиер, Зоран Заев со помош на волонтерите од општинскиот кризен штаб во Струмица подготвуваат ...
сите 31 | | | веќе видена

Дуќанџиите од старата прилепска чаршија денеска преку мирен собир изразија незадовоство од економските мерки на Владата. Велат дека овие мерки воопшто не им ...
сите 2 | | | веќе видена

Во сите случаи на нов коронавирус во Обединетите Арапски Емирати, пациентите мора да бидат лекувани бесплатно – без оглед дали имаат осигурување или не – ...
сите 7 | | | веќе видена

Со цел подршка на иницијативата на Европската комисија за воспоставување на Европска КОВИД-19 платформа за податоци,  Министерството за образование и наукаи ...
сите 4 | | | веќе видена

Коронавирусот го наполни дворот на Агенцијата за вработување. Странките чекаат во редици за да ги завршат обврските. Велат се чека и до еден час. Се чека ...
сите 48 | | | веќе видена

Во последите десет години вкупно 74 946 македонски граѓани земале државјанство во некоја од земјите во Европа. Омилени дестинации се Италија, Швајцарија и ...
сите 22 | | | веќе видена

Готови се резултатите од тестот за коронавирус од мајката на сопругата на претседателот на државата, Стево Пендаровски. Од неговиот Кабинет соопштија дека ...
сите 75 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски преку статус на Фејсбук се заблагодари на помошта од пријателската Унгарија.МАКЕДОНИЈА ИМА ПРИЈАТЕЛИ!Денеска ...
сите 9 | | | веќе видена

next