Секторот за внатрешни работи Тетово подолжува со активности за откривање и законско санкционирање на странски државјани кои непријавено престојуваат и работат ...
сите 15 | | | веќе видена

Вчеравечер на фан страната на „Сител“ загрижен родител испратил слика од своето дете кое било нападнато на автобуската станица кај Веро Џамбо. Како што ...
сите 3 | | | веќе видена

Г. Јанковиќ, во фокусот на вниманието во изминатите неколку денови, барем во Македонија, а несомнено дека има интерес и во Србија, е бегството на поранешниот ...
сите 12 | | | веќе видена

Во западниот германски град Билефелд почна судењето на 57-годишниот Германец кој е обвинет за обид за убиство бидејќи неколку години по ред на своите колеги им ...
сите 4 | | | веќе видена

Според се уште непотврдени информации, неофицијално дознаваме дека извесн период пред екс премиерот на Република Македонија Никола Груевски да ја напушти ...
| | веќе видена

Никола Груевски преку Србија премина во Унгарија, а четнички баојнети го обезбедуваа до Хоргош, изјави Војислав Шешељ во емисијата „После ручка“ на телевизија ...
сите 20 | | | веќе видена

Во библиотеката „Кочо Рацин“ во Кичево зголемени се формите и содржините на работа, а особено внимание им се посветува на културно-образовните активности, на ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид, 14. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Младите се оставени без перспектива и чекаат извинување од СДСМ и градоначалникот Јован Стојаноски. Зарем заборавивте дека ...
сите 16 | | | веќе видена

Според Светската здравствена организација, годишно околу 12,6 милиони луѓе умираат од еколошки здравствени ризици. Загадувањето на воздухот стана четврти ...
сите 27 | | | веќе видена

Во вечерашното гостување на 1ТВ, професорот Љубомир Фрчкоски со еден поинаков став во врска со бегството на Груевски од земјава. -Никого не можете да убедите ...
сите 14 | | | веќе видена

Јужнокорејските власти започнаа со отсtранување на контролните кули долж границата кон Северна Кореја, како дел од напорите за намалување на тензиите во време ...
сите 35 | | | веќе видена

На 16 ноември во 20 часот ќе биде прикажан едукативно-уметничкиот процес/презентација на студентите при ФМУ-УКИМ во фоајето на приземје при ФМУ.Од 11 до 15 ...
сите 4 | | | веќе видена

Во Кафетеријата West 65 гостите плаќаат само со картичка или мобилен телефон кој има можност за бесконтактни плаќања. Концептот на Кафетеријата West 65 е иста ...
сите 3 | | | веќе видена

next