Помалку од половина од германските граѓани живеат во сопствен имот. Тоа е најниската квота во Европската унија, никаде нема помалку сопственици на имот отколку ...
сите 15 | | | веќе видена

Од старата скопска железничка до старата скопска чаршија- стотина скопјани ги шетаа историските знаменитости низ главниот град, на бесплатната тура по повод ...
сите 31 | | | веќе видена

Поетот Милчо Мисоски за својата книга „Зборови од хартија“ што ја издаде „Антолог“ појаснува дека во овој свет на измисленото што постои само во сегашноста ...
| | веќе видена

Армискиот лекар Мајкл Стокин се соочува со 50 точки од обвинението за недолично однесување. Имено, бројни американски медиуми кои го следат судењето во ...
сите 9 | | | веќе видена

Полот игра значајна улога во контролирањето на стресот и реагирањето на стресни ситуации, а вештините за справување се сосема различни кај мажите и жените. ...
сите 10 | | | веќе видена

На социјалната мрежа „Х“ (поранешен Твитер) е објавено дека фотографијата од првиот борбен авион ловец Ф-16 со ознаки на украинските воздухопловни сили и ...
сите 3 | | | веќе видена

Изградбата на нови станови во Европа нагло ќе ослаби во наредните години поради зголемените трошоци, објави германскиот институт Ифо, повикувајќи се на ...
сите 15 | | | веќе видена

Познатиот актер Двејн Рок Џонсон еднаш на Твитер напиша: „Успехот не е секогаш поврзан со „големината“. Се работи за постојаност. Напорната работа носи успех. ...
сите 33 | | | веќе видена

Иван Јованов, пејачот од „Либеро бенд“, ќе стане татко, вест која ги шокираше сите. Идните родители направија прослава во присуство на најблиските пријатели и ...
сите 4 | | | веќе видена

Наоми Кембел е една од најпознатите модели,чиј изглед веќе со децении не се менува. Многумина се прашуваат како и на 54 години сè уште изгледа како девојка и ...
сите 3 | | | веќе видена

Психологот Иван Христов, гешталт-психотерапевт под супервизија, во едночасовниот подкаст „За секого по нешто“ зборува за причините – како се случи децата и ...
сите 5 | | | веќе видена

Здружението за развој на културата и заштита на културното наследство „Контекст-Струмица“ организираше „Поетски триптих“ со Митко Гогов, Зоран Анчевски и ...
сите 15 | | | веќе видена

Македонски производители на ракија, од кои повеќето членови на Здружението „Македонски дестилерии”, освоија 26 златни медали на меѓународен фестивал во Зеница. ...
сите 2 | | | веќе видена

Чешката престолнина Прага се наоѓа на првото место на листата на градови во кои најмногу се пие, според најновото истражување. Туристичката платформа „Холиду“ ...
сите 7 | | | веќе видена

Бернарда Маровит денес е поуспешна од кога и да е, а нејзиниот изглед многумина ги остава без здив. Словенката Бернарда Маровит била Mис Југославија во 1982 ...
сите 4 | | | веќе видена

Мајка на две деца, Џена Мишел од Чикаго, тврди дека е сопруга која останува дома и дека потпишала предбрачен договор „ветувајќи дека секогаш ќе остане згодна“. ...
сите 6 | | | веќе видена

 Детали сабота, 24 февруари 2024 Го поврзуваат со колешката од серијата „Женкар“, но тој упорно ги негира гласините. Посакал да стане актер додека ја читал ...
сите 8 | | | веќе видена

next