Про-руски борец намерно си пукаше во стомак за да го тестира новиот панцир, додека сето тоа го снимаа неговите пријатели. Инцидентот се случил во украинскиот ...
сите 4 | | | веќе видена

Минатата година мажот предизвика пожар во зградата , кој бил навреме изгаснат . Но , во станот пожарникарите пронашле женско тело . Истрагата покажала дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Близначките Џилијан и Ејлен Рејхерт се вљубеници во фитнесот кои на Инстаграм ги следат повеќе од 66.000 луѓе. На таа социјална мрежа редовно објавуваат ...
сите 3 | | | веќе видена

Лекар од Калифорнија, кој неколку години учествувал во Реално шоу за навиките на американскиот маж во он-лајн врските, и неговата девојка, се обвинети за ...
сите 8 | | | веќе видена

Ванда Барзи, Американска која со сопругот Брајан Дејвид Мичел во 2002. година ја киднапирала 14-годишната Елизабет Смарт од Јута, денес, на запрепастување на ...
сите 2 | | | веќе видена

Најновите жртви на поплавите кои ги донел ураганот Флоренс се две затворенички кои се удавиле во полициско комбе за транспорт на затвореници, кога бран од ...
сите 3 | | | веќе видена

На сопругата и рече да не оди на работа, а потоа кога сфати за што се работи заплака Дерик и неговата сопруга станале и почнале да се подготвуваат за работа ...
сите 4 | | | веќе видена

Ако сѐ одеше според планираното, изложбата што беше отворена лани во Бразил, на која се најдоа детски цртежи со зборовите „трансвестит“ и „геј-дете“, ...
сите 2 | | | веќе видена

Тауни Нелсон пазарувала со своите деца кога акумулаторот на нејзиното возило се испразнил. Надвор било темно и врнежливо, а телефонот не ѝ работел, па таа со ...
сите 2 | | | веќе видена

Кога мажот ќе сретне жена за која трага целиот свој живот, тоа многу често се случува сосема неочекувано. И, тоа се менува сè. Ако мажот го најде оној совршен ...
сите 11 | | | веќе видена

 Понекогаш традициите се прифаќаат без да се прашува што означуваат и од каде точно потекнуваат. Кога се во прашање венчавките во православните цркви во ...
сите 3 | | | веќе видена

next