Сабота за одмор или сабота полна со обврски? Какви предизвици ве очекуваат денес? Прочитајте си го дневниот хороскоп и започнете го денот подготвени. ...
сите 9 | | | веќе видена

 Без оглед на влијанието врз слабеењето, вежбањето е исклучително добро за нашето тело и ум. Ни помага да го намалиме крвниот притисок, го намалува ризикот од ...
сите 5 | | | веќе видена

Во строгиот центар на Нови Пазар, среде бел ден, Емир Х. направил полукружно свртување со возилото, затоа што го воочил Амин Старчанин паркиран во приватно ...
сите 3 | | | веќе видена

Австралиецот Џо Петровиќ тргнал во подводен риболов на крајбрежјето Перта, кога одеднаш пред него се појавила бела ајкула долга повеќе од 4 метри. Петровиќ бил ...
сите 2 | | | веќе видена

По три години пауза, Искра Канзурова поворно се врати на телевизија, во емисијата „Добар ден, секој ден“, на Алфа телевизија. Шармантната водителка која има ...
сите 3 | | | веќе видена

Насмевката е еден од најстарите и најубавите облици на изразување и комуницирање. Паровите кои се смеат заедно – остануваат заедно! Оваа стара изрека е чиста ...
сите 2 | | | веќе видена

Koга еден млад човек ќе одлучи да ја напушти земјата во која се родил, растел и стекнал образование, во куферот со себе носи и дел од иднината на таа земја, но ...
сите 3 | | | веќе видена

Земјите како што се Австралија, Нов Зеланд и Исланд се најбезбедни во случај на катаклизма, трета светска војна или појава на пандемија, велат научници од ...
сите 9 | | | веќе видена

Пубертетот е навистина бурен период што носи многу предизвици за децата и за родителите. За девојчињата, голем предизвик и новина е соочувањето со телесната ...
сите 6 | | | веќе видена

Силната жена не се раѓа таква. Силната жена се создава. Од неа самата. Ден по ден. Лекција по лекција. Солза по солза. Бидејќи силната жена … 1. Знае дека да ...
сите 2 | | | веќе видена

Старите добри времиња навистина постоеле и луѓето биле најсреќни во 20-тите години на минатиот век, открива истражување кое тврди дека успеало да ги измери ...
сите 6 | | | веќе видена

Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен ...
сите 7 | | | веќе видена

Здружението „Помогни“ вчера во Травник, БиХ, го отвори ресторанот „Добра волја“, во кој сите луѓе што не можат да си го дозволат тоа ќе може бесплатно да ...
сите 3 | | | веќе видена

Во организација на Заедницата на Македонците во Република Хрватска, на 26 октомври 2019 година во 17.30 часот во Домот на Хрватската војска во Осиек, ќе се ...
сите 6 | | | веќе видена

next