Предупредување на познатиот научник: Луѓето би требало да ја напуштат Земјата или ќе изумрат како диносаурусите Луѓето би требало да ја напуштат Земјата или ќе ...
сите 4 | | | веќе видена

Германските инспектори извршиле претрес на минхенското седиште на инвестицискиот фонд "BlackRock" во рамките на поширока даночна истрага. Рацијата, како што ...
сите 2 | | | веќе видена

Уживјате во кретивноста: МАСКИ Потребни ви се хартиени тањирчиња, водени бои и цевки кои ќе ги прицврстите на маската. Безброј можности. ЗМИЈА Едно хартиено ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред 150 години светот остана посиромашен за еден великан на музиката, за (покрај Верди) најголемиот италијански оперски композитор – Џоакино Росини (29.2.1792 ...
| | веќе видена

Британската пејачка со албанско потекло Рита Ора веќе некое време живее на нова локација.Најсекси Албанката како што многумина ја нарекуваат се преселила во ...
сите 9 | | | веќе видена

Хрватската полиција вчера ги уапсила четворицата хрватски државјани осомничени за кражба на накит со милионска вредност во јануари оваа година во Венеција. ...
сите 11 | | | веќе видена

На 11-ти 11-ти во 11 часот и 11 минути ќе биде промовиран романот,,11:11 Души близнаци" од авторот Весна Здравковска Трајковска. Настанот е организиран во ...
сите 2 | | | веќе видена

Жената која го родила вашиот сакан партнер секако ја заслужува вашата почит. Нормално дека постои можност помеѓу вас да има недоразбирања, но ваша должност е ...
сите 3 | | | веќе видена

Еден од клучните бјути совети до кои мора да се придржувате, дефинитивно е менувањето на постелнина, барем еднаш неделно. Овде не е во прашање само убавината, ...
| | веќе видена

Брачната двојка озчивит конечно излезе во јавност со потврда дека го очекуваат првото дете. Бурак и Фахрие, која е во третиот месец од бременоста, одговорија ...
сите 4 | | | веќе видена

next