Жената се враќала од Кина и патувала на островот Кинмен на Тајван. Полицајците забележале дека чудно се движи и и рекле да седне за да ја претресат . Кога и го ...
сите 4 | | | веќе видена

Една врана седела на врвот на едно дрво и не правела ништо. Кога зајакот го видел тоа, посакал и тој ништо да не прави, и седнал под дрвото. Тогаш наишла ...
сите 4 | | | веќе видена

„Ербиенби“ им нуди шанса н четири лица три месеци да живеат во италијанското село Гротоле. Во партнерство со невладината организација „Вондер Гротоле“, ...
сите 4 | | | веќе видена

Карта за бизнис-класа на авиокомпанијата „Сингапур ерлајнс“ би требало да ви овозможи на посакуваната дестинација да стигнете одморени, особено што летот со ...
сите 4 | | | веќе видена

Жабата за која се верувало дека е последна од својот вид, конечно ќе се ослободи од самотијата, пренесува BBC. Ромео, познат како најосамената жаба на светот, ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Хрватска, се појави еден вид на #MeToo движење, жените излегоа во знак на протест поради прекумерно страдање и злоупотреба со кои тие се соочуваат во текот ...
сите 3 | | | веќе видена

Синди Мур е една од многуте девојки која претерала со естетските операции, па иако вложила многу пари во својот изглед, евидентно е тоа нема да и донесе ...
сите 4 | | | веќе видена

Јапонија е најпаметната нација во светот, а по неа следи Швајцарија, наведува британскиот портал “Vouchercloud”. Основните фактори на кој се заснова рејтингот ...
сите 4 | | | веќе видена

По речиси 5 години од исчезнувањето, и натаму нашироко се разгледува што точно се случило со малезискиот авион на летот MH370. Индонезискиот рибар Русли Кусмин ...
сите 7 | | | веќе видена

Болеста на Наксос претставува наследна кардиомиопатија која најмногу на светот ја погодува Медитеранската област, а особено овој остров кој има висока стапка ...
сите 2 | | | веќе видена

На ФИНКИ утре од 10 часот ќе се одржува јавна трибина „Легализација на рекреативна и медицинска употреба на канабис“. Настанот е инициран од тим на студенти на ...
сите 3 | | | веќе видена

До пред пет години, ја знаевме како водителка на популарните „Браво-шоу“ и „Убавина, здравје и уште понешто“, но и како новинарка и уредник во повеќе печатени ...
сите 2 | | | веќе видена

Беше тоа најголема вест на планетата - двајца британски нуркачи ги пронајдоа 12-те исчезнати деца и нивниот тренер во пештера на Тајланд, живи и здрави, откако ...
сите 4 | | | веќе видена

next