Бил Лапшис кој има 104 години, ги прежиевал шпанската треска и Втора светска војна, а исто така успешно се опорави од коронавирусот и важи за еден од ...
сите 9 | | | веќе видена

Поради новонастанатата ситуација со коронавирусот, некои родители се одвоени од своите деца. Така, деновиве на социјалните мрежи кружи нешто што дефинитивно ...
сите 4 | | | веќе видена

Докторите во Србија секојдневно се појавуваат заедно со властите за да ја објаснат сериозноста со корона вирусот. Но,една посебно се издовојува со својата ...
сите 2 | | | веќе видена

Облеката треба да се дезинфицира ако се случи да се најдете покрај луѓе кои кивале или кашлале покрај вас, или ако со таа облека сте ги допреле оградите или ...
сите 64 | | | веќе видена

Симптомите на Ковид-19 се разликуваат, а доколку заразениот не се тестирал тоа може да значи дека многу луѓе веќе имале корона вирус иако не им е ...
сите 49 | | | веќе видена

Ведрана Рудан, позната хрватска писателка, објавила нова колумна во врска со актуелната пандемија на корона вирус...- Корона убива. Бил Гејтс ја најави пред ...
сите 8 | | | веќе видена

Продавачите во Русија бележат зголемена побарувачка на ѓумбир среде пандемијата од новиот коронавирус, соопштија претставниците на Х5 трговската група и ланец ...
сите 4 | | | веќе видена

Подготви: Огнен Дојчиновски Македонските репрезентативци до 19 години, одлучија да се самоорганизираат и на своја иницијатива да донираат храна и се што е ...
сите 10 | | | веќе видена

Девет организации од пет држави на Балканот (Северна Македонија, Албанија, Грција, Косово и Србија) денеска го одбележаа 2 април, Меѓународниот ден за проверка ...
сите 3 | | | веќе видена

И покрај фактот дека многубројни крузери ширум светот се ставени во карантин, луѓето сè уште сакаат да крстарат кога ќе смири целава ситуација. Порнемијата на ...
сите 12 | | | веќе видена

Како знак на поддршка на здравствениот систем и здравствените работници и нивниот придонес во борбата против вирусот COVID-19 , компанијата Tinex денес направи ...
сите 22 | | | веќе видена

Моханџи нè повикува на одговорност и итно дејствување Еден вирус го фрли целото човештво на колена. Мислам дека ова е првпат да се соочиме со ваква ситуација. ...
сите 13 | | | веќе видена

Македонското еколошко друштво (МЕД) во соработка со НП „Маврово“ на почетокот на март обележа нова единка од балканскиот рис, близу селото Ничпур. Како што ...
сите 8 | | | веќе видена

Новиот коронавирус Ковид 19 се пренесува од болни на здрави лица многу поретко при релативна влажност на воздухот од 40 до 60 проценти отколку при пониска или ...
сите 16 | | | веќе видена

На интернет кружат снимки од насилен маж кој се расправа со стујардеса, а потоа почнува да ја плука и удира, пишува Индепендент. Немилиот настан се случил на ...
сите 26 | | | веќе видена

Во Индија, земја со 1,3 милијарди жители, регистрирани се 873 заразени, од кои 19 починати од коронавирусот. Здравствените експерти семтаат дека бројот на ...
сите 6 | | | веќе видена

Вчера буквално целата македонска јавност беше преплавена на социјалните мрежи со видеа и „експертски“ коментари на населението за тоа зошто снегот кој падна во ...
сите 5 | | | веќе видена

next