Новото истражување објавено минатиот месец во списанието BMJ покажува дека нема доволно докази дека лековите со антихистаминици помагаат кај затнат нос, а кога ...
сите 10 | | | веќе видена

Откако се прослави како „кул политичарка“ за време на Светското првенство во фудбал во Русија, хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ повторно е во ...
сите 14 | | | веќе видена

Продавниците се веќе полни со божиќни украси, а боите кои без сомнеж преовладуваат се црвената и зелената боја. Но, дали некогаш сте се запрашале зошто токму ...
сите 2 | | | веќе видена

Големи и застрашувачки – За што Русите ги користат овие огромни кучиња!? Овие кучиња се толку многу големи и застрашувачки, при што не постои шанса вашата куќа ...
сите 6 | | | веќе видена

Објавен е трејлерот за претстојната криминалистичка драма „Трага“, која собра одлична актерска екипа. Ова е ново остварување на режисерот Брајан А. Милер, а ја ...
сите 4 | | | веќе видена

Мексиканскиот нарко-дилер, Хоакин Гузман, познат и како Ел Чапо, наводно прошверцувал 154.626 килограми кокаин во САД, што е доволно секој граѓанин "да ...
сите 11 | | | веќе видена

Неверојатно: Стана од инвалидска количка за да танцува на свадбата на сестрата Никоа Рагуж пред 3 години доживеа сообраќајна несреќа. Во кома бил 3 месеци, а ...
сите 5 | | | веќе видена

И покрај традиционалниот регион, Моза се појавува во јавност со откриено лице, доктор е на науки и се занимава со политика. Нејзина желба е Истокот да се ...
сите 2 | | | веќе видена

Руската студентка, 22-годишната Ајна Џабраилова, внука на контроверзниот тајкун Умар Џабраилов, се венчала на раскошна чеченска свадба во Москва овој викенд со ...
сите 5 | | | веќе видена

next