Живеел некогаш еден тибетански монах кој важел за свет човек. Кај него оделе да се советуваат луѓе од најоддалечените краеви, а важел за личност која секогаш ...
сите 4 | | | веќе видена

Еден бизнисмен се нашол во долгови преку глава и во својот очај, никако не успевал да најде решение за својата ситуација. Земал повеќе кредити, се позамјмувал ...
сите 2 | | | веќе видена

Баба го издрогирала цело семејство: За ручек им зготвила патка полнета со марихуана Седумчлено семејство од чешкиот град Вратимов за Божик завршило во болница ...
сите 9 | | | веќе видена

Сигурно се сеќавате на Ранду, човекот кој го водеше циркузот и фрлаше ножеви во популарната серија Касандра, но како изгледа денес? Касандра беше неговата ...
сите 3 | | | веќе видена

Консумацијата на повеќе од четири сендвичи со сувомеснати производи неделно, може да биде опасна по вашето здравје, особено за оние кои страдаат од астма, ...
сите 3 | | | веќе видена

Поранешната ескорт дама Гвинет Монтенегро ѝ стана позната на јавноста по шокантната изјава дека спиела со 10 илјади мажи, а таа одлучила да сподели дел од ...
сите 7 | | | веќе видена

Кристијан Српак, шеф на полицијата во ПУ Меѓумурје, е голем љубител на спортот, особено на фудбалот и трчањето, учествуваше во голем број хуманитарни трки и во ...
сите 6 | | | веќе видена

До пред пет години, ја знаевме како водителка на популарните „Браво-шоу“ и „Убавина, здравје и уште понешто“, но и како новинарка и уредник во повеќе печатени ...
сите 2 | | | веќе видена

Бугарскиот град Пловдив викендов што измина и официјално стана европска престолнина на културата за 2019 година. Прогласувањето беше на 12 јануари, при што на ...
сите 6 | | | веќе видена

Ник Најдев (27) од Вашингтон сакал барем 5 минути да биде славен, па мислел дека е паметно да скокне од 11-ти спрат на крузер за време на крстарењето на ...
| | веќе видена

Пејачката Елена Андоновска сними видео запис за песната „Мома седи на чардакот“ која е дел од нејзиниот нов музички проект насловен „Кој што ме чуе да пеам“. ...
сите 4 | | | веќе видена

Руски ТВ канал пренесе видео од несекојдневната акција на еден Русин, кој по секоја цена сакал да си го врати автомобилот кој му го дигнал пајак службата. ...
сите 7 | | | веќе видена

Полицијата го уапси 20 годишниот рапер , Коди Херман , кој за убиството на 21 годишната Аја Масарв , се пофалил на фејсбук. Телото на студентката било најдено ...
сите 10 | | | веќе видена

Дадилка од Њујорк која се обидела да го убие новородениот син на своите работодавци, пикајќи му влажни марамици длабоко во грлото, викала во судницата и се ...
сите 2 | | | веќе видена

next