Pari.com.mk

Време зa читање: 2 минути Комисијата за хартии од вредност годинава интензивно работеше на финализацијата на текстовите од законите за финансиски инструменти и ...
сите 47 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Во последниве години, низ делови на Антарктикот се забележани многу повеќе расцветани цвеќиња, што многу ги загрижи некои научници. ...
сите 15 | | | веќе видена

Време зa читање: 9 минути На конференцијата во Охрид се присутни повеќе од 200 домашни и странски учесници, меѓу кои и претставници на пет регионални берзи – ...
сите 47 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Развојот на пазарот на капитал е клучен за поддршка на развојот на економијата, затоа е важно да ја развиеме Берзата, да понудиме ...
сите 47 | | | веќе видена

Време зa читање: 6 минути Додека за едните (власта) ова е доказ за солидарност во тешки времиња, за другите (бизнисот) е казна за успешноста. Доколку, пак, се ...
сите 104 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Намалување на трошоците и подобрување на ефикасноста на плаќањата, олеснување на прекуграничната трговија и инвестициите, се само дел ...
сите 74 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Десет милиони евра, односно 600 милиони денари е вредноста на новата зелена обврзница, со каматна стапка од 4,75 проценти и со рок ...
сите 47 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Цените на нафтата пораснаа за повеќе од 1 долар за барел утринава, бидејќи пазарите се фокусираа на затегнатоста на понудата која оди ...
сите 38 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Македонскиот филм „Домаќинство за почетници“ во режија и по сценарио на Горан Столевски, кој неодамна ја имаше својата светската ...
сите 80 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Со неколку симпатични изненадувања за своите корисници, кои ги очекуваат кога ќе се најават на насловната страна на пребарувачот, ...
сите 11 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Хаосот предизвикан од избувнување на ковид во контролата на летање принуди еден од најголемите британски аеродроми да ги откаже ...
сите 28 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Над 400 гости, македонци од дијаспората, пријатели и поддржувачи на развојот на македонската демократија од Соединетите Американски ...
сите 92 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Одлуката за прераспределба на Буџетот за 2023 година со која се обезбедуваат средства за исплата на повисоки плати на вработените во ...
сите 46 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Амазон ќе инвестира до 4 милијарди долари во стартапот за вештачка интелигенција Anthropic, соопштија двете фирми, додека групата за ...
сите 10 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Американската управа за санкции го одложи со месеци излегувањето на KFC од Русија оваа година, откако коментираше за „данок за излез“ ...
сите 2 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Стартапот за мозочни чипови на милијардерот Елон Маск, Neuralink, објави во вторникот дека добил одобрение од независен одбор за ...
сите 10 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Компанијата мајВорлд Интернешнл АГ (myWorld International AG) со седиште во Грац, Австриа, го назначи Радован Витошевиќ за нов ...
сите 2 | | | веќе видена

next