Pari.com.mk

Време зa читање: 6 минути Светле Пупунческа од Прилеп, магистер е по економски науки. Со семејството произведува бостан, пиперки, кромид. Преку зимата и ...
сите 71 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Севернокорејски хакери минатата година украле дигитални средства во вредност од речиси 400 милиони долари во најмалку седум напади на ...
сите 9 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Економските активности во ТИРЗ во 2021 година се највисоки досега од постоењето на Зоните, а со новиот концепт за привлекување на ...
сите 7 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Новата година почна со три МИЛИОНЕР ЏЕК ПОТ добивки во првите десет дена, со вкупна сума од 4,6 милиони денари. Среќните добитници ...
сите 7 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Работниците во поранешна Источна Германија во просек заработуваат стотици евра помалку месечно од нивните колеги во западниот дел на ...
сите 11 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Вклучување на гасната централа за производство на електрична и топлинска енергија ТЕ-ТО АД Скопје во надминување на проблемите со ...
сите 351 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Н а панел-дискусијата на „ Еуромани” на која учествуваа гувернери од регионот на Централна и Југоисточна Европа, гувернерката на ...
сите 23 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути За помалку од 6 дена или поточно на 20 јануари хрватската фудбалска репрезентација ќе го издаде својот крипто токен – „ VATRENI “ ...
сите 5 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Врховниот суд на САД ја блокираше наредбата на претседателот на САД, Џо Бајден, со која се бара од вработените во големите компании ...
сите 107 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Најголемата полска рафинерија, ПКН Орлен, објави дека ќе продаде дел од нафтената компанија Лотус на Саудиска Арабија и унгарската ...
сите 2 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Сава пензиско друштво ги информира своите членови дека во периодот од 02.01.2022 – 11.01.2022 година на сметката на Отворениот ...
сите 4 | | | веќе видена

next