ЗА ДВА МЕСЕЦИ ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА СЕ НАМАЛИЛА ЗА 731 ДЕНАР, а синдикалната кошница се зголемила за 954 денари?!


Време зa читање: 4 минути Анализа: Што се случува со стандардот низ призмата на синдикалната кошница и платите? Просечните нето-плати од декември до февруари ...
| | веќе видена | слични

Континуиран е растот на добивките на станиците за технички преглед во последните три години. Ваквите податоци поткрепени со официјални бројки на БизнисМрежа ...
| | веќе видена | слични

За просечните трошоци во текот на еден семестар, студентите на Економскиот факултет при УКИМ плаќаат по 81.335 денари или 1.317 евра, додека студентите на ...
| | веќе видена | слични

Министерства кои располагаат со буџети за капитални расходи што се бројат во стотици милиони евра, во првиот предизборен квартал од годинава испорачале лазечки ...
| | веќе видена | слични

Истражувањето „Студентска кошничка на студентите на Економскиот, Филолошкиот и Медицинскиот факултет“ сега е објавено. Истражувачите на Форумот за Образовни ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 29,7 милијарди евра потрошила Владата во заминување изминатите седум години и четири месеци од 2024-та. Образложенијата дека јавните пари се трошеле ...
| | веќе видена | слични

Истражувачите на Форумот за Образовни Промени ги идентификуваа и анализираа најголем дел од трошоците што ги имаат студентите за цела академска година. Нашата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повозрасен жител на Скопје е повреден во сообраќајна несреќа која се случила во Охрид. Како што јавија од СВР Охрид, во повредената скопјанка удрил тинејџер ...
сите 263 | | | веќе видена

Eкс премиерите на Македонија и Грција, Зоран Заев и Алексис Ципрас кои се потписници на Договорот од Преспа со кој се реши спорот за името, велат дека новото ...
сите 178 | | | веќе видена

„Хамас сака писмена гаранција за автоматска транзиција од една фаза во друга, во согласност со договорот што го постави претседателот Бајден“, изјави ...
сите 353 | | | веќе видена

Со целосно функционални зелени коридори на сите граничните премини кои го поврзуваат регионот со ЕУ намалувањето на времето на чекање на граница за три часа би ...
сите 96 | | | веќе видена

Порталот наведува дека имало невообичаено ран консензус за главните позиции, па Урсула фон дер Лајен останува претседател на Европската комисија, Португалецот ...
сите 284 | | | веќе видена

Кои било разговори кои што бараат согласност од албанската заедница, мора да се одвиваат преку легитимниот претставник. Може да очекувате разговори за иднината ...
сите 54 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска ги повика ривалските партии лево и десно од политочкиот центар да му се придружат во формирањето сојуз против ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА ДВА МЕСЕЦИ ПРОСЕЧНАТА ПЛАТА СЕ НАМАЛИЛА ЗА 731 ДЕНАР, а синдикалната кошница се зголемила за 954 денари?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: