Pari.com.mk

Време зa читање: 2 минути „Како Влада се насочивме кон обезбедување домашна енергија со искористување на природните потенцијали: сонце, ветер и вода, при што, ...
сите 181 | | | веќе видена

Време зa читање: < 1 минутa Холандскиот производител на потрошувачка електроника и медицинска опрема Philips во понеделникот објави дека ќе укине 6.000 работни ...
сите 48 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Кина потрошила помалку енергенси за својата економија во изминатата година, соопшти Меѓународната агенција за енергија ИЕА, која го ...
сите 38 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Дали се ближи крајот на домашните задачи? Додека новите моќни алатки за вештачка интелигенција (АИ) како ChatGPT го освојуваат ...
сите 28 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Италијанската државна енергетска компанија ЕНИ потпиша договор во вредност од 8 милијарди долари со либиската Национална нафтена ...
сите 75 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Олимпискиот спринтер од Јамајка, Усеин Болт, бил шокиран кога открил дека недостасуваат 12 милиони долари од сметката што ја имал во ...
сите 9 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Започнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на ...
сите 55 | | | веќе видена

Време зa читање: 7 минути Дадена е иницијатива и во тек се активности за менување на Уставот, што го наметнува прашањето за долгогодишното пропуштање да се ...
сите 62 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Неизвесно е во каков амбиент годинава ќе се одвиваат економските активности. Засега ништо не укажува на тоа дека претстои стивнување ...
сите 71 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Халкбанк ги известува своите ценети клиенти пензионери кои користат картичка, парите ќе им бидат на сметка на 30.01.2023 и истите ќе ...
сите 57 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути УНИБанка, со цел да излезе во пресрет на потребите на своите клиенти – пензионери, известува дека банката овозможи исплатата на ...
сите 57 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Шпаркасе банка ги известува своите ценети клиенти пензионери дека, пензиите за месец јануари 2023 година ќе се исплаќаат од ...
сите 57 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за вчерашниот ден, 27 јануари просечната часовна цена на еден ...
сите 181 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Денарот останува стабилен, а во следниот период не се очекуваат притисоци врз девизните резерви. Здравоста на банкарскиот систем е ...
сите 71 | | | веќе видена

next