Pari.com.mk

Време зa читање: 2 минути ФлаерСервис.мк може да Ви помогне да ја зголемите продажбата во Македонија преку следниве начини: Дистрибуција на флаери на многу ...
сите 3 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Скопски Фершпед зад себе има успешна година. Остварената неревидирана оперативна добивка е во износ од 1,4 милиони евра, односно ...
сите 29 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути 40 ученици од основни училишта од Германија, Норвешка, Естонија, Романија и од Северна Македонија, ја посетија велешката фабрика ...
сите 6 | | | веќе видена

Време зa читање: 9 минути Компаниите поставени на цврста основа, со менаџмент кој има визија и спроведува добро обмислени развојни сратегии, успеваат да ја ...
сите 25 | | | веќе видена

Време зa читање: 6 минути И покрај санкциите предводени од Западот, кои имаат за цел да ја казнат Русија поради нејзината војна во Украина, зголемената ...
сите 40 | | | веќе видена

Време зa читање: 3 минути Глобалните емисии на јаглерод диоксид поврзани со енергијата се зголемија за 0,9% за да достигнат ново рекордно високо ниво во 2022 ...
сите 18 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Човекот познат и како „Д-р Пропаст“, економистот од САД, Нуриел Рубини, предупредува дека светот се соочува со „совршена бура“ од ...
сите 56 | | | веќе видена

Време зa читање: 5 минути Од утре лебот со замрзната цена ќе го има во трговијата, а штетите што ги трпат пекарите и кои до 31 мај ќе достигнат износ од над ...
сите 150 | | | веќе видена

Време зa читање: 9 минути Компјутерите напојувани од човечки мозочни клетки можеби звучат како научна фантастика, но тим истражувачи од Соединетите Држави ...
сите 21 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Согласно податоците за движењето на цените на берзата HUPX во Унгарија за 3 март просечната часовна цена на еден мегават час ...
сите 240 | | | веќе видена

Време зa читање: 2 минути Подобар финансиски резултат за 10 милиони денари или во противвредност на 162,3 илјади евра оствариле лани во Жито Лукс АД Скопје во ...
сите 44 | | | веќе видена

Време зa читање: 4 минути Толку од тоа големо враќање на берзата оваа година. Секако, уште е само февруари. Но, Dow сега е во пад за речиси 1% по жестокиот ...
сите 48 | | | веќе видена

next