Краткометражниот македонски филм „Малина“ во режија на Анастасија Лазарова Пилинг, а во продукција на Никола Мадиќ односно „Монолит филм“, ќе биде прикажан ...
сите 7 | | | веќе видена

Приказната на епистоларниот роман и филм "The Color Purple" наскоро треба да го добие своето ново уметничко обликување. Поточно, овој пат би можело на ...
сите 2 | | | веќе видена

Американскиот филм „Титаник“, го освоил светот пред 21 година. Премиерно е прикажан на 18-ти ноември, 1997-ма година, а после тоа ги преполнил кино салите ...
сите 2 | | | веќе видена

Објавен е даумот на премиерата на третата сезона од хит серијата „Stranger things“. Серијата на мрежата Netflix која ги воодушеви сите љубители на хоророт и ...
сите 2 | | | веќе видена

 За многумина, европската кинематографија е многу подобра и далеку поквалитетна од американската. Кога зборуваме за француската кинематографија, веројатно ...
| | веќе видена

Првиот тизер за „Toy Story 4“ беше претставен вчера, а веќе денеска добиваме нов тизер во кој можеме да се запознаеме со трите нови ликови во светот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Култниот научно-фантастичен филм „2001: A Space Oddysey“ на Стенли Кјубрик беше еден од првите филмови кои во улогата на антагонист наместо човек имаа робот – ...
сите 2 | | | веќе видена

Шрек, одиме од почеток! Гледавме четири анимирани филмови за Шрек и Фиона, а сега ќе ги гледате … Шрек и Фиона. Со задоволство ќе „проголтаме“ уште едно ...
| | веќе видена

Беа потребни 20 години за Холивуд конечно да направи филмска адаптација на книгата „Meg: A Novel of Deep Terror“ на авторот Стив Алтен. Финалниот продукт е во ...
| | веќе видена