Слободен Печат

Украинскиот фудбалер Артем Милевски денеска објави крај на фудбалската кариера. Последен клуб на Милевски беше украинскиот второлигаш Минај. Артем Милевски ...
сите 7 | | | веќе видена

Западен Балкан останува место на судир на геополитички интереси, што може да го дестабилизира целиот регион, предупреди црногорскиот претседател Мило Ѓукановиќ ...
сите 61 | | | веќе видена

Госпоѓа Снежана Даскаловска е дипломиран економист, има светководствено биро во Битола и активно работи веќе цели 27 години. Останатиот дел од денот го минува ...
сите 7 | | | веќе видена

Граѓаните од утре електронски ќе може да поднесуваат поплаки поврзани со услугите кои ги дава јавната администрација. Преку интернет ќе се поднесуваат пријави ...
сите 130 | | | веќе видена

Петнаесетгодишната девојка, штитеничка на дом за деца без родители, за која полицијата вчера извести дека пријавила оти ја тепале и силувале во Велес, ја ...
сите 557 | | | веќе видена

Светската фудбалска федерација (ФИФА) го започна лобирањето за идејата Светстките првенства да се играат на две наместо на четири години, и веќе го доживеа ...
сите 44 | | | веќе видена

Државниот секретар Ентони Блинкен денеска се сретна со министрите за надворешни работи од земјите постојани членки на Советот за безбедност – Велика Британија, ...
сите 68 | | | веќе видена

Италијанската Влада денеска вети дека ќе им помогне на граѓаните да ги платат сметките за електрична енергија и гас до крајот на годината, приклучувајќи им се ...
сите 38 | | | веќе видена

Никаков нон-пејпер за прекројување на границите на Западен Балкан не кружел меѓу членовите на Европскиот совет, ниту пак било дискутирано во ниту едно работно ...
сите 12 | | | веќе видена

Македонски полицајци вчера се фатени на албанско-црногорската граница со поголемо количество марихуана под седиштето на нивниот автомобил, соопшти црногорската ...
сите 32 | | | веќе видена

Косовската полиција денеска негираше дека нејзините припадници претепале тројца Срби во близина на преминот Брњак. Косовската полиција во соопштението наведува ...
сите 4 | | | веќе видена

Турската високотехнолошката компанија „Текнопанел” ќе инвестира 16 милиони евра во изградба на нов производствен капацитет во ТИРЗ 1 Скопје. Инвестицијата беше ...
сите 22 | | | веќе видена

Почетокот на крајот на пандемијата е на повидок, треба да поддржиме нови идеи и иницијативи, а при соочување со сложените и меѓузависни проблеми на новото ...
сите 68 | | | веќе видена

Утринава во атарот на липковското село Лојане, полицајци од Полициската станица за граничен надзор Сопот при Регионалниот центар за гранични работи Север, ...
сите 557 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76-тото заседание на Генералното Собрание, го ...
сите 141 | | | веќе видена

На фашизмот не треба да му се дава етнички предзнак, смета премиерот Зоран Заев, откако вчера најави дека од македонските учебници ќе се брише одредницата ...
сите 96 | | | веќе видена

next