Слободен Печат

Силниот дигитален надзор за контрола на пандемијата на коронавирусот мора да биде ограничен во време и обем, порачаа денеска повеќе од 100 невладини ...
сите 6 | | | веќе видена

Во Италија за едно деноноќие 760 луѓе починаа од коронавирусот. За еден ден, регистрирани се 4.668 нови случаи, што е помалку од претходниот ден. Овој податок ...
сите 725 | | | веќе видена

Продавачите во Русија бележат зголемена побарувачка на ѓумбир среде пандемијата од новиот коронавирус, соопштија претставниците на Х5 трговската група и ланец ...
сите 4 | | | веќе видена

Светска банка денеска го одобри првичниот глобален пакет од 1,9 милијарди американски долари за надминување на кризата предизвикана од пандемија на вирусот што ...
сите 51 | | | веќе видена

И покрај фактот дека многубројни крузери ширум светот се ставени во карантин, луѓето сè уште сакаат да крстарат кога ќе смири целава ситуација. Порнемијата на ...
сите 12 | | | веќе видена

Над 6,65 милиони луѓе во Америка поднесоа минатата недела поднесоа барања за помош за невработени откако добиле отказ. Последните официјални податоци укажуваат ...
сите 61 | | | веќе видена

В о Франција во моментов на болничко лекување се 26.646 лица заболени од коронавирусот, бројот на примени на интензивна нега малку се намали во последните 24 ...
сите 725 | | | веќе видена

Пред 28 години, на денешен ден, 2-ри април 1992 година, донесен е првиот буџет на независна Република Македонија. Министер за финансии бил Методија Тошевски. ...
сите 103 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денес по седницата на кризните штабови ги заостри мерките во борбата за спречување на ширењето на вирусот Ковид-19. Како ...
сите 55 | | | веќе видена

next