Слободен Печат

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека Србија има доверба во францускиот претседател Емануел Макрон и изрази благодарност за поддршката на ...
сите 220 | | | веќе видена

По подолга пауза пејачката Теа Трајковска на македонската сцена се враќа со хит во буквална смисла на зборот. „Што би било“ е името на новата песна тема на ...
сите 6 | | | веќе видена

Очигледна е намерата на ВМРО-ДПМНЕ и на ДУИ, сакаат да ги блокираат Предлог измените на Изборниот законик. За да се разгледаат илјадниците поднесени амандмани ...
сите 140 | | | веќе видена

Припадници на Царинската управа на Србија, на граничниот премин Градина откриле 70.000 непријавени евра, соопштија денес од оваа институција, а пренесе српски ...
сите 16 | | | веќе видена

Поранешниот македонски амбасадор во Љубљана Тони Димитровски вчера околу 15.30 часот кон соседот С.А. вперил автоматска пушка која ја репетирал, дознава ...
сите 20 | | | веќе видена

Поранешниот српски кошаркар Милан Гуровиќ направи договор со Третото основно обвинителство со кој призна дека бил насилен кон сопругата и ќерката, и на основ ...
сите 15 | | | веќе видена

Здружението на производителите на медицински канабис „Макканабис” денеска упати апел до трите најголеми политички партии во земјава итно да ги донесат измените ...
сите 13 | | | веќе видена

Музичката кариера ја започна кон крајот на 90-те, а со текот на годините и модниот и музичкиот стил на Кристина Агилера многу се смени. 38-годишната пејачка ни ...
сите 8 | | | веќе видена

На христијаните во Појасот Газа оваа година нема да им биде дозволено да ги посетат Витлеем и Ерусалим по повод Божик, соопштија денеска израелските власти. ...
сите 15 | | | веќе видена

Од понеделник почнува расправата по дополнетиот буџет за 2020 година што беше усвоен вчера на владина седница, а во кој се вградени 12-те амандмани прифатени ...
сите 58 | | | веќе видена

Во еден стан од зградата во која денес одекна силна експлозија, германската полиција пронајде плински боци и стара воена муниција. Во експлозијата загина ...
сите 52 | | | веќе видена

Самитот на ЕУ и Западен Балкан во Загреб следната година ќе биде клучен настан кој ќе покаже како ЕУ гледа на прашањето за проширувањето, изјави денеска ...
сите 220 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски, директорот на Платежната агенција Николче Бабовски и ...
сите 18 | | | веќе видена

Еден маж денеска со нож се заканувал на полицајци во Париз, по што бил ликвидиран, јави Франс24. Припадник на обезбедувањето ја информирал полицијата дека во ...
сите 66 | | | веќе видена

Кремљ денеска изрази сомневање дека ќе дојде до подобрување на руско-британските односи по победата на Конзервативната партија на вонредните парламентарни ...
сите 24 | | | веќе видена

На 15 декември започнува наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, во која учество ќе земат сите сметки кои граѓаните кои ќе ги скенираат преку апликацијата „МојДДВ“ ...
сите 85 | | | веќе видена

next