Слободен Печат

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својот Фејсбук профил реагираше на ставовите на Бугарската академија на науки за тоа дека македонскиот ...
сите 216 | | | веќе видена

Популарната модна креаторка Мелина Џиновиќ, инаку сопруга на популарниот пејач Харис Џиновиќ наскоро ќе се појави во американското „MTV“. Имено, дизајнерката ...
сите 6 | | | веќе видена

Откако градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, во коментар на објава во која му честиташе на писателот Петер Хандке за Нобеловата награда за литература, ...
сите 88 | | | веќе видена

Одборот за правосудство при Претставничкиот дом продолжува да заседава денеска во клучен момент од процедурата за отповикување (импичмент) на претседателот ...
сите 80 | | | веќе видена

Иако борбата помеѓу шампионот Хабиб Нурмагомедов и Тони Фергусон во лесна категорија ќе се одржи дури на 18 април идната година уште сега почнува да се ...
сите 6 | | | веќе видена

Денот на венчавката би требало да биде најубав за младенците и за нивните семејства, особено откако ќе почне прославата. Но Ерин Мејзон-Џорџ од Обединетото ...
сите 6 | | | веќе видена

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска денеска во Брисел се сретна со Андреас Шидер, копретседавач на Заедничкиот парламентарен комитет на ...
сите 67 | | | веќе видена

Златан Ибрахимовиќ по одлуката да инвестира во Хамарби го навлече бесот на навивачите на поранешниот клуб кои во последните неколку недели не му даваат мир на ...
сите 35 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, се сретна со Штефан Холтхоф-Пфорнер, германскиот покраински министер за федерални, европски и меѓународни прашања на Северна Рајна ...
сите 67 | | | веќе видена

Бред Пит (55) е еден од најпопуларните актери на денешницата, а својата кариера ја градеше со децении. Како станувал се повеќе популарен, холивудскиот шмекер ...
сите 11 | | | веќе видена

Првпат се воведува данок на возила со еколошка компонента. Доколку возилото помалку загадува, ќе се плаќа понизок данок за увоз. Предлог – законот за данок на ...
сите 38 | | | веќе видена

Секретаријатот за европски прашања денеска во Струга ја одржува годишната конференција „Заедно кон ѕвездите”, на која се врши пресек на досега сработеното во ...
сите 30 | | | веќе видена

Вооружен маж денеска за време на антивладините протести во Багдад уби шест лица, меѓу кои и четворица демонстранти. Насобраните луѓе го разоружаа напаѓачот, го ...
сите 15 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за политички систем и односи меѓу заедниците на денешната седница едногласно го усвои заклучокот да се основа работна група за ...
сите 57 | | | веќе видена

next