Слободен Печат

Апсурдна несреќа се случило во Тирана. Жена со автомобил удира човек кој вози мотор и како сето тоа да не е доволно, таа излегува од автомобилот и го клоца ...
сите 3 | | | веќе видена

Жена од Русија само чудо ја спасило да остане неповредена по два истовремени удари од гром во нејзиниот џип. Спектакуларниот „огномет“ на патот го снимила ...
сите 9 | | | веќе видена

Дека Скопје е град на убави девојки сведоци сме сите и тоа секојдневно. Каде и да се завртите ќе забележите убави и дотерани девојки. И тоа не само убави, туку ...
сите 2 | | | веќе видена

Лидерот на таканаречената Исламска Држава, Абу Бакр ел Багдади наводно денеска во објавената аудио снимка предупредил дека во тек се секојдневни операции на ...
сите 8 | | | веќе видена

Македонски студенти освоија златен медал на меѓународната изложба во Сеул, во Јужна Кореја, со пронајдокот на велосипед со тркало кое го чисти воздухот. ...
сите 16 | | | веќе видена

Советот на странски инвеститори денеска ќе има средба со претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски. Од Стопанската комора на Македонија ...
сите 61 | | | веќе видена

Истото обвинителство, со нов обвинител за организиран криминал и корупција кој може да е и професор, е одговорот на ВМРО-ДПМНЕ до владиниот тим за предлогот за ...
сите 634 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави синоќа дека неодамнешните напади со дронови врз саудиските нафтени постројки биле „легитимна одбрана и контранапад” ...
сите 206 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер на Косово од Движењето Самоопределување, Албин Курти, изјави дека „Косово има право да се придружи кон Албанија, но дека тоа денеска не е ...
сите 21 | | | веќе видена

next