Слободен Печат

Жена од Пен Тауншип во американската сојузна држава Пенсилванија се обидела да подмити полицајци со сексуални услуги, откако е уапсена за возење под дејство на ...
сите 6 | | | веќе видена

Грчкото Министерство за образование соопшти денеска дека е договорено да се отстранат од училишните евиденции и потврди сите референци за верската припадност и ...
сите 8 | | | веќе видена

Стотина пожарникари, доброволци и граѓани од Прилеп се борат со големата огнена стихија која избувна по 12 часот во околината на манастирот „Свети Димитирија” ...
сите 183 | | | веќе видена

Поранешниот претседател Ѓорге Иванов преку соопштение реагира на прес конференцијата на Антикорупциска. Оттаму денеска посочија дека ќе побараат од Службата за ...
сите 72 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери ја примил Предлог-одлуката за основање на анкетна комисија за утврдување на прекршување на законите и злоупотреби во ...
сите 199 | | | веќе видена

Европската Унија ќе инвестира над 48 милиони евра од Европскиот регионален фонд за развој за да овозможи проширување на детската болница во Сребрњак и да ...
сите 7 | | | веќе видена

На доделувањето на 71. Primetime Creative Arts Emmy Awards, најмногу внимание привлече екстравагантниот фризер и водител, Џонатан Ван Нес. Тој на црвениот ...
сите 6 | | | веќе видена

Тројца припадници на руската погранична служба се ранети денес во напад на екипажот од севернокорејски чамец кој се занимавал со ловокрадство во Јапонското ...
сите 10 | | | веќе видена

Населението во Србија ќе се намали за 15 проценти или еден милион граѓани во текот на следните три децении, рече денеска Саша Ранѓеловиќ, професор на ...
сите 28 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин за време на заедничка прес конференција со неговиот турски колега, Реџеп Таип Ердоган и претседателот на Иран, Хасан Рохани, ...
сите 53 | | | веќе видена

Еден од најголемите светски центри за истражување на вируси, сместен во Сибир наводно се запалил откако изненадувачка експлозија ја стресла тајната постојка, ...
сите 20 | | | веќе видена

Предлог-законот за Академијата за судии и јавни обвинители обезбедува високи критериуми, систем на ревизија, обезбедува транспарентност и јавност, и се очекува ...
сите 58 | | | веќе видена

Јужнокорејските опозиционери јавно ги бричат главите во знак на протест против власта Јужнокорејскиот опозициски лидер Хуанг Кјо-ан е последниот во низата ...
сите 8 | | | веќе видена

Забрзување на процедурите за воведување заеднички гранични контроли со едно застанување на патниот граничен премин Ќафасан-Кафатане беше главна тема на ...
сите 45 | | | веќе видена

Шпанската и француската полиција со поддршка на Еуропол разбија голема криминална мрежа вмешана во криумчарење на мигранти, трговија со луѓе и дрога, а уапсени ...
сите 15 | | | веќе видена

next