Слободен Печат

Вчера напладне на железничка пруга Велес – Кочани, на патен премин кај селото Лозово, се случи железничка незгода во која патничкиот воз кој сообраќал на ...
сите 173 | | | веќе видена

Полицијата во Хонг Конг соопшти дека денеска уапсила тројца мажи заради тестирање експлозиви од домашно производство, за кои постои сомнение дека се наменети ...
сите 36 | | | веќе видена

Едно лице погина, а петмина се повредени на југозападот од Франција заради силните ветрови што на атлантското крајбрежје дуваа со јачина од 140 километри на ...
сите 23 | | | веќе видена

„Жените постојано се во трка со времето, стремејќи се да бидат добри во сите социјални улоги. Жонглирањето меѓу обврските на работа и семејство е особено ...
сите 15 | | | веќе видена

Состојки: 300 грама кокос 300 грама шеќер во прав 1 лажица какао 100 грама чоколадо 200 грама бисквити 300 грама маргарин 1 ванилин шеќер Подготовка: Најпрвин ...
сите 133 | | | веќе видена

Кредитната агенција „Фич“ го потврди кредитниот рејтинг на земјава на ББ+ со стабилен изглед, соопшти Министерството за финансии. Како што наведуваат од ...
сите 33 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека „е смешно” тоа што „Тајм” ја избра шведската активистска за климата Грета Тунберг за личност на годината, а ...
сите 67 | | | веќе видена

next