Слободен Печат

„Не дозволувајте мозокот да „залегне“, инаку брзо ќе ослаби. Читајте, одлучувајте, размислувајте, грижете се. Не дозволувајте да останете рамнодушни – тоа е ...
сите 4 | | | веќе видена

Музејот на современата уметност е изграден од солидарност по земјотресот и веќе неколку години го има Еуролинк осигурување и претседателот на надзорен одбор ...
сите 8 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ја критикуваше најавата на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изречена минатата недела дека планира да ја ...
сите 120 | | | веќе видена

Најмладиот член на семејството Броснан се вика Парис (18). Тој е исто толку фасцинантен како татко му. Толку е згоден што супермоделката Наоми Кембпел го ...
сите 13 | | | веќе видена

Го прашуваат Миломир – Миќа Јовановиќ неупатени во неговите јадови што му треба вака сакат, на стари денови, по полиња и шуми на секој и секого за дневница да ...
сите 2 | | | веќе видена

Можностите за инвестирање во земјава презентирани пред стопанственици во Индустриската комора на Истанбул. Министерката без ресор задолжена за странски ...
сите 61 | | | веќе видена

Изградени велосипедски патеки во должина од 14,6 километри, конектори кои ги поврзуваат велосипедските патеки и овозможување на велосипедско поврзување на ...
сите 13 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша на сите им го покажа својот нов дом, вилата на елитната белградска населба Дедиње која претходно припаѓала на фудбалерот Драган Стојковиќ – ...
сите 22 | | | веќе видена

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) ги презентираше инструментите за финансиска поддршка на домашните компании пред членките на Македонската ...
сите 61 | | | веќе видена

next