Слободен Печат

Спортските сали „Партизан” и „Расадник” им се враќаат во владение на општините Карпош и Кисела Вода, а спортската сала „Кале” ќе и биде дадена на трајно ...
сите 19 | | | веќе видена

Поради магла попладнево намалена видливост има на неколку патни правци. Според информациите од Автомото сојузот на Македонија, на патниот правец Тетово- Попова ...
сите 188 | | | веќе видена

Раперката Карди Би и нејзиниот колега Офсет секогаш важеле за еден од најзаљубените парови на јавната сцена. Сепак, нивниот однос не беше секогаш „најсјаен“. ...
сите 37 | | | веќе видена

Вкупно шест мигранти починале од студ во последните неколку денови на североисток во Грција, во близина на нејзината копнена граница со Турција, информираaт ...
сите 17 | | | веќе видена

Законот за јазиците е една од алките што не спојува во државата и така ќе продолжиме во иднина, градејќи заеднички ставови за сите препораки од Венецијанската ...
сите 306 | | | веќе видена

Популарниот пејач Владо Јаневски или како што публиката милува да го каже – чаирскиот романтичар по се изгледа не е голем зависник од социјални мрежи. Владо ...
сите 37 | | | веќе видена

Навивачката група Шверцери на својот Јутјуб канал, по повод 30 години од создавањето на оваа навивачка група, објави документарен филм. Во 30-минутниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Колони возила, свирење на автомобилски сирени, нервозни возачи… ова е сликата на голем дел од сообраќајниците во Скопје. Возачите бараат решавање на овој ...
сите 21 | | | веќе видена

Парламентарците денеска го поздравија пристапувањето на Хрватска во Конвенцијата за патен сообраќај, односно Женевската конвенција, со која ќе се овозможи ...
сите 3 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека стравува дека националистите би можеле да ја повторат Сребреница ако Киев добие контрола над границата ...
сите 103 | | | веќе видена

Комитетот за правда на Претставничкиот дом во САД, со мнозинство демократи, ги објави обвиненијата против претседателот Доналд Трамп. Ова е клучен потег што ...
сите 48 | | | веќе видена

Претседателот на УФЦ, најмоќната организацијата за мешани боречки вештини, Дејна Вајт, во барањето да ја задоволи жедта за „крвав“ спорт, создаде нешто досега ...
сите 9 | | | веќе видена

Данска почнува со план за градење вештачки острови со кои ќе се напојува со струја офанзивната ветерна моќ со вкупна моќност до 10 гигават (GW), повеќе од ...
сите 41 | | | веќе видена

Во наредниот период ќе се работи на законски измени и правилници со коишто ќе се опфатат иницијативите и барањата на родителите на деца со попреченост, ...
сите 43 | | | веќе видена

Вторите по ред Music Awards Ceremony , под официјален назив MAC 2020 , ќе бидат одржани на 27 јануари, најавуваат организаторите и продуценти од Скајмјузик. ...
сите 6 | | | веќе видена

next