Република

Во Република Македонија денеска се одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. По тој повод, делегации на Собранието на Република ...
сите 59 | | | веќе видена

Иако избирачките места беа отворени до 21 часот, регионалните власти на Венето веќе во 19 часот објавија дека излезноста била 50,1 отсто, а истовремено во ...
сите 34 | | | веќе видена

Според зборовите на Сузан Милер, една од најпознатите астролози на светот, наскоро ќе дојде најсреќниот ден во годината. Станува збор за 26 октомври кога ќе се ...
сите 15 | | | веќе видена

Вечерва во очи празникот,23 Октомври, ден на македонската револуционерна борба, денот на создавањето на ВМРО, денот од кој гледаме дека СДСМ се плаши и се ...
сите 37 | | | веќе видена

Претседателот на Венецијанската комисија, Џани Букикио предупреди на високиот степен на корупција во Албанија. Тој за тиранската телевизија „Визион плус“ ...
сите 5 | | | веќе видена

Турција пушти во масовно производство „дронови камикази“, производ на локалната одбранбена индустрија, проектирани да се удрат во цел при што се детонира боева ...
сите 9 | | | веќе видена

Циркулацијата на крвта е начин на кој телото ја одржува топлината. Дури и кога надворешната температура е пониска, ладните раце може само да покажуваат дека ...
сите 6 | | | веќе видена

Тука сум роден, тука ќе останам, тука планирам да оформам семејство, овде во Бутел сум растел со деца од различна етничка и верска припадност, никогаш сум ...
сите 84 | | | веќе видена

Гледаме дека СДСМ немаат програми односно имаат формални програми колку да покажат нешто и гледаме дека зборуваат за воздух, ветер и магла, тие видоа дека не ...
сите 37 | | | веќе видена

Писмото кое кралицата Елизабета го напиша до своите најблиски шест дена по смртта на принцезата Дајана излезе на виделина. Рачно е напишано, а содржината е ...
сите 28 | | | веќе видена

Американскиот политиколог Фил Батлер објавил колумна во „Њу истерн аутлок“ во која тој тврди дека распадот на Југославија бил дел од поширокиот план на НАТО ...
сите 6 | | | веќе видена

СДСМ повторно се фатени на дело како поткупуваат гласачи делејќи им прехрамбени производи. Овој пат поткуп владејачката партија врши во штипско ромско маало ...
сите 72 | | | веќе видена

Лијам Купер сними цел музички спот за да ја побара својата сакана за жена. 23-годишниот Австралиец со месеци го снимал видеото кое ѝ го покажал на својата ...
сите 2 | | | веќе видена

Ломбардија и Венето, две од најбогатите области во Италија денес решаваат на референдум дали сакаат поголема автономија од централните власти во Рим. ...
сите 34 | | | веќе видена

На социјалната мрежа Твитер има реакции за намерното палење на шумските појаси на Шара. Во реакциите има и повик до надлежните да реагираат, како и ракција на ...
сите 3 | | | веќе видена

Црквите во Повардарската епархија од пред неколку месеци наплатуваат за фотографирање. Сликањето и снимањето на пред црква се наплаќа 500 денари, а внатре во ...
сите 23 | | | веќе видена

Двојна тастатура и двоен скенинг детектор открил граѓанин на банкомат во Ново Лисиче. Според информациите на МВР, вчера во 13 часот граѓанин пријавил дека при ...
сите 38 | | | веќе видена

next