Република

Министерството за надрворешни работи на Република Македонија денеска доби нота од амбасадата на Република Србија во Скопје, со која сме известени дека ...
сите 40 | | | веќе видена

Бројните и скапи засилувања очигледно вродија со плод кај Милан, па откако „росонерите“ по убедливата победа над Шкендија одлично го стартуваа и новиот ...
сите 10 | | | веќе видена

„Каталонците” со победа ја отворија новата сезона во Примера, a и комбираниот состав на Ернесто Валверде се покажа како пресилен за Бетис и славеше со 2-0. Во ...
сите 102 | | | веќе видена

Полицијата во Едингбург го блокираше центарот на градот поради сомнителен пакет кој е пронајден пред едно кино. Како што пренесуваат локалните медиуми, на ...
сите 2 | | | веќе видена

Со мајсторски гол од слободен удар на Александар Коларов, Рома со минимални 0-1 победи на гостувањето кај Аталанта запишувајќи три бода на стартот од новата ...
сите 6 | | | веќе видена

Навивачите на српската кошаркарска репрезентација денеска добија лоша вест откако е потврдено дека на Европското првенство нема да настапи капитенот Милош ...
сите 10 | | | веќе видена

Продолжуваат панел дискусиите кои ги организира ВМРО-ДПМНЕ. На денешната, се говореше на тема „Тетово плаќа за неодговорноста на локалната и централната ...
сите 17 | | | веќе видена

Шпанската полиција соопшти дека денеска открила повеќе од 120 канистри со бензин во куќа во Алканар, каде осомничените за двата неодамнешни терористички напади ...
сите 414 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска беше на повеќе локации во општината Сопиште. – Најпрво се упатив на местото во Сопиште каде се заврши од ...
сите 56 | | | веќе видена

Зоран Заев е единствениот градоначалник кој беше фатен како бара мито од 200.000 евра, „едно евро за Вицето, едно евро за црквата“. Зоран Заев е единствениот ...
сите 112 | | | веќе видена

Движењето на странските инвестиции сериозно загрижува по доаѓањето на новата Влада, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски при денешната посета на ...
сите 29 | | | веќе видена

Неколку стотини жители на Тетово денеска со протест го изразија своето незадоволство од, како што рекоа, неспосбноста и непреземањето мерки од страна на ...
сите 113 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски при денешната посета на општина Сопиште истакна дека забележани се два тренда во разрешувањето и назначувањето на ...
сите 32 | | | веќе видена

Познатата српска актерка Сузана Петриќевиќ била сведок на монструозниот терористички напад во Барселона, каде загинаа 13 лица, а повеќе се повредени. Таа за ...
сите 35 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „Будење“ денеска почна да собира потписи за распишување референдум во Битола, на кој граѓаните ќе се изјаснат во врска со Националната ...
сите 105 | | | веќе видена

next