Република

Во вторник на седница на Влада треба да помине новата програма за субвенции за вградување плински уред во автомобилите, соопшти денеска министерот за економија ...
сите 83 | | | веќе видена

Владата го достави предлог законот за контрола на опојни дроги и психотропни супстанции во Собранието.Материјалите се веќе пристигнати во Законодавниот дом и ...
сите 12 | | | веќе видена

Претседателот на Движењето Беса, Билал Касами, изјави дека ако државата не отпочне преговори со Европската Унија, владата треба да даде оставка и веднаш да се ...
сите 226 | | | веќе видена

Новинарот Бранко Героски во последната колумна зборува за европските приоритетит на двоецот Заев - Филипче во време кога датумот ни гори под нозете, а од ...
сите 12 | | | веќе видена

Претконгресното прочистување во ДУИ покажало дека 1 отсто интегративци не го поминале ветингот и не можеле да го обноват членството во партијата на Али Ахмети, ...
сите 20 | | | веќе видена

Франиција беше единствената земја која беше против Северна Македонија, цитира европското издание на угледниот весник „Политико“ дипломатски извор од вчерашниот ...
сите 1338 | | | веќе видена

Преку видео во кое се сумирани двете години на владеење во локалната власт на СДСМ, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски повика дека на целиот овој трул ...
сите 39 | | | веќе видена

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коaлицијата најавија дека денеска во Собранието ќе поднесат предлог закон за изменување на Законот за пензиско и инвалидско ...
сите 158 | | | веќе видена

Како што ветивме, ќе ги намалиме сите казни за сообраќајните прекршоци, најави синоќа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на трибината „На прав ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот во Австрија ги претставил најзначајните поенти од реформските процеси и нагласил дека како целосно посветена на овие процеси, Владата ја обнови ...
сите 36 | | | веќе видена

Ивор Мицковски на фејсбук напиша: Заев: Владата ќе биде мртва ако не добиеме датум. Е ова е идиотизмот кој прави штета повеќе и од ВМРО, и од странски агенти, ...
сите 3 | | | веќе видена

Очекувам Европската унија да се врати на изворните принципи и да покаже поголема грижа и внимание за процесите за проширување за да биде потврдена силата на ...
сите 36 | | | веќе видена

Косовскиот Истражувачки институт за европски прашања и развој (РИДЕА) објави две студии во врска со финалната фаза на дијалогот меѓу Приштина и Белград, според ...
сите 26 | | | веќе видена

next