Република

На своето работно место во Медицинскиот Институт во Тузла, Алмир Ципурковиќ заедно со уште девет негови колеги, како и неговата сопруга се заразил од корона ...
сите 17 | | | веќе видена

Пејачката Ања Ветерова на својот фејсбук профил го сподели ужасното искуство по враќањето во земјава, карантинот, превозот... Драги пријатели , Како што веќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Весела Честоева, поранешна директорка на Археолошкиот музеј и пратеник во Собранието на својот фејсбук профил протестира поради апсурдните состојби во ...
сите 41 | | | веќе видена

Македонската репрезентација до 19 години, на своја иницијатива, денеска посетија и им поделија прехранбени и други неопходни продукти на четири семејства од ...
сите 11 | | | веќе видена

Д-р Кирил Пецаков на својот фејсбук профил реагираше на исплатата на сретства за СЈО додека во ек на пандемија на корона од која е зафатена и нашата земја, ...
сите 31 | | | веќе видена

Владата испрати соопштение во кое укажува дека трошоците за СЈО се за стручните служби и за комуналии до престанокот на постоење на ова обвинителство, подобро ...
сите 41 | | | веќе видена

Кризниот штаб од Кочани бара да се воведат мерки во градот како во Куманово со цел спречување на ширењето на коронавирусот. Кризниот штаб побара да упатиме ...
сите 16 | | | веќе видена

Во врска со Уредбата која ја донесе Владата на 2 април, а со која во услови на вонредна состојба и економска криза во државава се обезбедуваат дополнителни ...
сите 41 | | | веќе видена

Професорот и член Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Славевски упати жестоки критики кон Владата за мерките за помош на претпријатијата кои што се ...
сите 65 | | | веќе видена

Со двата пакети мерки за помош во економијата што ги обезбеди Владата, опфатени се сите стопански субјекти кои претрпеа одредени загуби и во март, објасни ...
сите 65 | | | веќе видена

Група ентузијасти изработуваат заштитни капи и каљачи за медицинскиот персонал кој се соочува со недостаток на заштитна опрема, а истовремено се соочени со ...
сите 38 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција најави дека ќе предложи зајакнување на мерките за заштита и превенција од ширење на ...
сите 619 | | | веќе видена

Општинскиот крзиен штаб на Куманово на денешната седница побара да се увиди бројот на заболени во болницата и да се утврди капацитетот на установата во оваа ...
сите 166 | | | веќе видена

next