Република

Едно осумгодишно дете, кое ги нашло скриените таблети екстази на својот татко, им ги поделил на своите другари, мислејќи дека тоа се бонбони. Момчето од ...
сите 5 | | | веќе видена

Србија не е во можност да издвои 2,5 милиони евра за реновирање на куќата на Јованка Броз во елитната белградска населба Дедиње, па поради тоа зданието наскоро ...
сите 14 | | | веќе видена

Останавте без мобилен интернет пред крајот на месецот? Сигурно ви се има случено вакво нешто барем еднаш. За среќа, оваа незгодна ситуација може да се избегне ...
сите 7 | | | веќе видена

Најдобриот момент на овогодишното доделување на наградите Еми веројатно е предлогот за брак кој се случи на самата сцена. Публиката со одушевување го проследи ...
сите 37 | | | веќе видена

На натпреварот од бразилската прва лига помеѓу Васко де Гама и Фламенго кој беше одигран викендов (1-1), гледачите сведочеле на една ретко видена и помалку ...
сите 4 | | | веќе видена

На официјалната страна на Министерството за финансии објавени се проспекти за аукција на државни хартии од вредност закажана денеска во износ од 3,5 милијарди ...
сите 59 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оствари средба со еврокомесарот Јоханес Хан, кој даде поддршка за референдумот. Хан порача дека му пречи кратенката ПЈРМ и верува ...
сите 170 | | | веќе видена

Ивор Мицковски му одговри на Мухамед Зекири на фејсбук кој вчера изјави дека само криминалците се против референдумот кој е закажан за 30 септември. „Зекири: ...
сите 20 | | | веќе видена

Премиерот Заев не е единствениот висок македонски претставник кој се сретнал со лажниот шеф на „Империјалната куќа на неговото височество принцот на ...
сите 34 | | | веќе видена

И министерот на Велика Британија за Европа и Америка, Алан Данкан, денес во посета на Македонија, со поддршка за референдумот. Внатрешно политичките состојби и ...
сите 182 | | | веќе видена

Пред 14 години секретарот за одбрана на САД Рамсфелд изјави "членството на Македонија во @NATO зависи од Рамковниот". Денес ќе чуеме дека зависи од Договорот ...
сите 24 | | | веќе видена

Еврокомесарот Јоханес Хан пред граѓаните на Штип на денешнава дебата која е дел од караванот на ЕУ порача дека е оптимист оти референдумот на 30-ти септември ...
сите 170 | | | веќе видена

Да го приближиме Охрид уште повеќе до Европа, па од балкански да биде прогласен за европски Ерусалим. По примерот на „Билјана платно белеше„“сите ние да го ...
сите 41 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денес го посети Велес, каде оствари средба со граѓаните. -Она што е евидентно од она што го разговараме со ...
сите 284 | | | веќе видена

next