Република

Заменик-министерот за животна средина, Јани Макрадули ги повикува граѓаните на мобилизација за справување со загадениот воздух. Според него, кога нашата ...
сите 31 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши вечерва најави дека во наредните денови координаторот на пратеничката група на ДУИ Алими ќе повика јавна расправа што ...
сите 134 | | | веќе видена

Грчкиот премиер, Алексис Ципрас, објави видеопорака до граѓаните во Грција, во која истакнува дека дошло време да се изнесат фактите за преспанскиот договор и ...
сите 27 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша се врати во Белград, како би присуствувала на снимањето на емисијата Ѕвездите на Гранд, која беше одложена поради неа. Таа денеска се појави на ...
сите 145 | | | веќе видена

Хајката на власта против неистомислениците зема замав. Овојпат на удар се најде Александар Трајковски, вработен во Царинската управа, која започнува една ...
сите 23 | | | веќе видена

Екипата на српски Курир вечерва ја фати Карлеуша во Белград, а на нејзиното лице се гледа болката која ја проживува поради се што и се случува со порно аферата ...
сите 145 | | | веќе видена

Моите пријатели, кои како меѓународни набљудувачи го следеа пописот во 2004 ми раскажуваа за наеднаш расцветаните албански села во “планините” кои со децении ...
| | веќе видена

Јелена Карлеуша се најде во центарот на порно скандал каде спорни фотографии и снимки и пораки упатени на босанскиот фудбалер Огњен Врањеш излегоа во јавност. ...
сите 145 | | | веќе видена

Една српска обложувалница нуди опклади за тоа дали пејачката Јелена Карлеуша и дефанзивецот на кинескиот Гвангжу РФ, Душко Тошиќ ќе покренат бракоразводна ...
сите 80 | | | веќе видена

Кинеските газди стануваат се посурови во борбата за профит. Па така еден сопственик на козметичка фабрика не бил задоволен од работата на своите работници и од ...
сите 9 | | | веќе видена

Му благодарам на заменик-претседателот на Владата, Бујар Османи што си го покажа своето вистинско лице нарекувајќи ме "деструктивен елемент за кој ќе гледале ...
сите 124 | | | веќе видена

Да бидеме хумани и да му помогнеме на малиот Лука кој се бори против ретка болест- тумор на очи. Семејството ги моли за помош сите хумани граѓани да помогнат, ...
сите 14 | | | веќе видена

Од оваа ноќ јужните предели на Европскиот Континент вклучувајќи го и Балканот ќе потпаднат под влијание на силниот циклон Марко кој се развива некаде над ...
сите 198 | | | веќе видена

Потешкиот дел од работата доаѓа по членството во НАТО кога ќе биде потребно да се преземат поголеми реформи и да се обезбеди соодветен процент од буџетот за ...
сите 78 | | | веќе видена

Хрватската пејачка Северина Којиќ одлучи своите обажаватели да ги подготви за новиот проект и тоа го работи на многу интересен начин. Таа на Инстаграм објави ...
сите 4 | | | веќе видена

next