Република

Несовесни граѓани украле и оштетиле два од трите уреди за автоматска дезинфекција на автомобили, коишто Општина Куманово ги постави на три локации на влезот во ...
сите 24 | | | веќе видена

Претседателката на Инспекцискиот совет, Магдалена Филиповска-Грашкоска , денеска на прес-конференција во Владата ги презентираше наодите од спроведените ...
сите 80 | | | веќе видена

Пандемијата на коронавирус е главна тема низ целиот свет, со оглед на тоа дека речиси нема држава каде болеста не се шири и го нарушува животот на сите жители. ...
сите 19 | | | веќе видена

Се излекува медицинската сестра Елена, чија фотографија снимена во болница во Кремона, кога после напорна работа, облечена во заштитна маска, ракавици и ...
сите 46 | | | веќе видена

Француските ученици годинава нема да полагаат матурски испит поради пандемијата на коронавирус, што е првпат од воведувањето на таква проверка на знаењето. ...
сите 98 | | | веќе видена

Откако дел од работодавачите на вработените им поделија спогодби за напуштање на работните места за време на корона кризата, Државниот инспекторат за труд ...
сите 49 | | | веќе видена

Државниот санитарен и здравствен инспекторат за пет дена издал над 1000 дозволи за влез на возачи на товарни возила во државата, а сите тие ги почитувале ...
сите 80 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва ќе гостува во „Само Интервју“ на Канал 5 телевизија, каде што ќе зборува за актуелната ситуација во земјата и ...
сите 47 | | | веќе видена

Пентагон купува 100.000 пластични кеси, во кои планира да ги става телата на Американците кои ќе ја изгубат битката со коронавирусот. Овие кеси американската ...
сите 125 | | | веќе видена

Словенечкиот претседател Борут Пахор веќе неколку денови со мегафон ги посетува старечките домови ширум земјата со цел да ги охрабри и мотивира пензионерите да ...
сите 86 | | | веќе видена

Епидемијата со коронавирусот започна да се шири од кинескиот град Вухан, а докторката Ај Фен беше првата која го предупреди светот за заканата. Таа, за ...
сите 18 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски остварил телефонски разговор со премиерот на Република Словенија Јанес Јанша, во кој разговор Мицкоски побарал помош ...
сите 60 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба, соопшти МВР. Во рамките на предвидените ...
сите 307 | | | веќе видена

Министерството за здравство, преку Државниот санитарен и здравствен инспекторат вчера влегле и извршиле инспекциски надзор и контрола во Аџибадем Систина, со ...
сите 742 | | | веќе видена

Унгарија ќе воведе нов фонд за пандемијата и до вторник ќе ги разработи деталите за најголемиот економски пакет стимуланси, рече премиерот Виктор Орбан, ...
сите 25 | | | веќе видена

next