Република

Министерството за здравство повторно упати апел до сите граѓани за почитување на мерките за заштита од коронавирусот. Носењето на заштитна маска, одржувањето ...
сите 263 | | | веќе видена

Пола милион евра за магариња и фризерници, милиони за тендери, барем дел од тие пари кои СДСМ ги дели на своите послушници да завршеа во здравството сега ...
сите 232 | | | веќе видена

Апел до оние во нашата комисија која преговара со бугарската. Веднаш напуштете ги преговорите! Веднаш и безусловно. Оти секој компромис направен во тие ...
сите 22 | | | веќе видена

Истражувањето од Универзитетот во Јужна Калифорнија успеа да утврди дека симптомите на Ковид-19 често започнуваат по одреден редослед. Ова откритие може да им ...
сите 33 | | | веќе видена

Новата ограда за спречување на мигранти на границата меѓу Грција и Турција ќе биде поставена до април, соопшти Кабинетот на грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис. ...
сите 19 | | | веќе видена

Хрватската полиција објави снимка од нападот кој се случи во понеделникот на плоштадот Свети Марко во Загреб, за кој постојат сомнежи дека бил насочен кон ...
сите 31 | | | веќе видена

Во град во источна Кина, властите започнаа експериментална програма за вакцинација против коронавирус, иако вакцината сè уште не ја помина последната фаза од ...
сите 121 | | | веќе видена

Од неодамна пензионираниот пратеник и актуелен претседател на Сојуз на Роми, Амди Бајрам, сепак не се откажа од свадбата на внуката Перихан, ќерка на неговиот ...
сите 77 | | | веќе видена

Се појави досега невидено видео од посетата на Јосип Броз Тито на Шведска Олоф Палме од 1976 година. Маршалот замина на прием кај тогашниот премиер Олаф Палме. ...
сите 5 | | | веќе видена

Поранешниот пратеник Амди Бајрам прави свадба на внуката Перихан на брод во Истанбул. Синот на Амди, Габриел, татко на неверстата на својот Фејсбук профил во ...
сите 77 | | | веќе видена

Ерменија и Азербејџан постигнаа договор за хуманитарно примирје. Примирјето ќе биде на сила од полноќ на 18 откомври. Немирите меѓу двете земји за регионот на ...
сите 87 | | | веќе видена

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево претрпе висок пораз од Шкендија со 5:1 на отворањето на 9. коло во Првата лига. Тетовци на убедлив ...
сите 77 | | | веќе видена

Дефанзивецот на Ливерпул, Вирџил ван Дајк, ја повреди ногата против Евертон (2:2) во натпреварот од 5 .коло од Премиер лигата. Според „Дејли мејл“ постојат ...
сите 196 | | | веќе видена

next