Република

Не треба да ги релативизриаме работите затоа што посебно кога станува збор за верската определеност луѓето се чувствителни и јас не би сакал како политичар ...
сите 132 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето интервју за телевизијата Клан Македонија, истакна дека третиот пакет мерки на Владата за помош на ...
сите 132 | | | веќе видена

Вечерва претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христија Мицкоски гостуваше на емисија на телевизија Клан каде што посочи дека компаниите кои ја зеле помошта од државата ...
сите 132 | | | веќе видена

Имаше една изјава од директор на Центарот за јавно здравје кој рече дека треба две недели да имаме нула пациенти па потоа да зборуваме за избори, таа изјава ...
сите 132 | | | веќе видена

Во Бразил ковид-19 коси, а најпогоден е Сао Паоло. Во болниците место за кревети повеќе нема, а пациентите умираат по ходниците. Локалните власти тука ...
сите 398 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски потенцираше дека барањата на Заев создаваат конфузија кај ...
сите 132 | | | веќе видена

Едно е што мисли власта, а друго е што говорат бројките. Ние немаме успешно справување со кризата кога сме рекордери во регионот по починати лица на милион ...
сите 132 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата „Клан Дебата“ на телевизијата Клан Македонија истакна дека по цена на ...
сите 132 | | | веќе видена

Вечерва во емисијата на телевизија Клан, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски посочи дека крајот на август и почетокот на септември би бил добар ...
сите 132 | | | веќе видена

Тимот на научници од Оксфорд кој развива вакцина против коронавирус наиде на пречка кон својата цел. Тие веруваат дека заради падот на инфективноста на ...
сите 58 | | | веќе видена

Намалување на бројот на заразени од ковид-19 е возможно само доколку граѓаните се дисциплинирани и ги почитуваат мерките за ограничување на движењето, носат ...
сите 21 | | | веќе видена

Република Македонија и Косово доста добро се справија со кризата предизвикана од коронавирусот, заклучија во денешниот телефонски разговор претседателот на ...
сите 75 | | | веќе видена

Светскиот рекет број еден паузата поради короната ќе ја икористи за промоција во регионот. Следниот месец тој ќе одгигра неколку мечеви во сите земји од ...
сите 81 | | | веќе видена

Универзалната сала која сега е оставена да пропаѓа се одржале многу важни културни и музички настани. Еден од нив сигурно е југословенскиот избор за песна на ...
сите 2 | | | веќе видена

Секое одложување на изборите е на штета а здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на демократијата. Лесно е да се направи разлика меѓу оние што само ...
сите 17 | | | веќе видена

next