Република

Седумдесет и две годишен белграѓанец станал виц на денот во Риека кога во понеделникот барајќи паркинг низ градот, го заглавил своето скапо возило на скали. ...
сите 5 | | | веќе видена

Петнаесетти септември полека но сигурно прераснува во неформален потсетник на генерацијата политичари кои егзистирaат на политичката сцена со сите нивни ...
сите 37 | | | веќе видена

Не секој сака снег и скијање, па доколку оваа зима сакате малку поинаков распуст, ви нудиме пет предлози: Канарски острови Без голема конкуреција, Канарските ...
сите 4 | | | веќе видена

Српската пејачка Милица Тодоровиќ се опушти и не води грижа толку многу за нејзиниот изглед и здравје, пишува српското списание „Свет“. Таа морала да побара ...
сите 4 | | | веќе видена

Љубов, сјаење, пронаоѓање себеси – ова се нештата што ги очекуваат трите хороскопски знаци што оваа сезона ќе бидат главни на зодијачката сцена. Па, ако се ...
сите 39 | | | веќе видена

Италијанската гимнастичарка Александра Агургукулезе го освои бронзениот медал на Светското првнество во ритумичка гимнаситка кое се одржува во Софија. Таа ...
сите 31 | | | веќе видена

Гема е 19-годишна девојка од Сиднеј, која иако не сака да го открие идентитетот, за медиумите отворено говори за нејзиниот т.н. „sugar daddy“. Таа вели дека е ...
сите 4 | | | веќе видена

Уставните измени што треба да се случат за премиерот Зоран Заев се многу логични и ќе бидат објавени од страна на собраниските комисии што ќе работат на нив по ...
сите 23 | | | веќе видена

-Куршумот кој е испукан додека човекот лежи мртов ја отсликува нејзината омраза, додека првиот куршум ја отсликува нејзината решителеност. Да не беа камерите и ...
сите 7 | | | веќе видена

Ураганот Флоренс, пред да ослабне до тропска бура, зеде четири жртви во Северна Каролина. Првите жртви се мајка и бебе кои загинале откако паднало дрво врз ...
сите 247 | | | веќе видена

Во екот на големата борба „Излези за Европска Македонија“, се одвива нова криминална европска партиска малверзација за зголемување на имотот на дел од ...
сите 3 | | | веќе видена

Видеото со безбедносни камери ги откри деталите за убиството на инвеститорот Зоран Трифуновиќ, што се случи пред две недели во улицата кралот Александар. Тој ...
сите 7 | | | веќе видена

Полека влегуваме во фазата капитулација на Шекеринска и Заев – напиша Васко Ефтов на својот Фејсбук профил по повод синоќешниот телевизиски дуел на Радмила ...
сите 75 | | | веќе видена

next