Република

За сè ова што ни се случува хохштаплерите Заев и Филипче треба кривично да одговараат, а најмалку што можат е да си поднесат оставки, реагира аналитичарот ...
сите 6 | | | веќе видена

Братот на принцезата Дијана, Чарлс Спенсер (56) говорејќи за ТВ-серијата „Круна“, кажа дека во неа има битни нешта што не се вистинити. Серијата во основа се ...
сите 66 | | | веќе видена

Околу 150 полицајци и 300 припадници на Армијата ќе бидат ангажирани за обезбедување на здравствени објекти, во зависност од потребите на Министерството за ...
сите 231 | | | веќе видена

Зоран Заев е еден обичен лопов и брутален лажго. Зоран Заев е човекот кој ја обезличи Република Македонија и го обесчести македонскиот народ, единствено за ...
сите 85 | | | веќе видена

Ноќта помеѓу 26 и 27 мај минатата година, Зоран Албиќ брутално и до смрт го претепал девојчето Луна (2,5), ќерка на неговата невенчана сопруга Весна Фируловиќ ...
сите 18 | | | веќе видена

Вкупно 295 припадници на Армијата ќе учествуваат во поддршка на полицијата за обезбедување на објектите согласно потребите на Министерството за здравство. Оваа ...
сите 231 | | | веќе видена

Граѓаните на Тетово ќе може да поднесат уште неколку апликации за субвенции за купување инверетр-клима, поради тоа што предвидените средства за субвенционирана ...
сите 114 | | | веќе видена

Европскиот суд за човекови права (ЕСЧП) денеска ја осуди Турција за одредување истражен затвор за новинар кој бил осомничен за пропаганда во корист на ...
сите 23 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска изјави дека опозицијата навремено била запозната со идејата за предлогот за работа на далечина на пратениците ...
сите 129 | | | веќе видена

Европската комисија постигна договор со американската биотехнолошка компанија „Модерна“ за набавка на нејзината вакцина против Ковид-19, изјави денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

На два кревети изнемоштени пациенти примаат инфузија, а на другите два лежат мртовци. Овие фотографии навистина се од хорор-филм, македонското здравство. ...
сите 118 | | | веќе видена

Маж, вооружен со секира, во заложништво држи шест деца во стан во населбата Колпино, предградие на Санкт Петербург, пренесуваат руските агенции. ❗В сети ...
сите 32 | | | веќе видена

Поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник на цевка од ф-300мм на улица Џон Кенеди б.б (во близина на Веро), утре прекин во водоснабдување ќе имаат ...
сите 62 | | | веќе видена

„Вчера коалициониот партнер на Зоран Заев со кого ја делат власта и криминалот, лидерот на ДУИ во интервју јавно соопшти дека Владата доставила понуда за нов ...
сите 85 | | | веќе видена

На денешната Владина седница, на дневен ред е и Предлогот на закон за изменување и дополнување на Законот за данок на имот. За втор стан, за куќа во која не се ...
сите 11 | | | веќе видена

Портпаролот на Кремељ, Дмитри Песков, изјави дека рускиот претседател, Владимир Путин, досега ја нема примено вакцината против корона вирусот, затоа што тој не ...
сите 34 | | | веќе видена

next