Република

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа во Германија, во близина на Билфилд, каде што имал настап. Шаулиќ во автомобилот бил со ...
сите 244 | | | веќе видена

Мери Николова, една од најгласните активистки на СДСМ и т.н. „шарена револуција“ која се бореше за поголеми права на затворениците, како и за законот за ...
сите 58 | | | веќе видена

Собранието на Република Северна Македонија денеска во рамки на 86. седница ја усвои одлуката за испраќање на припадници на АРМ за учество во мировната ...
сите 51 | | | веќе видена

Синот и ќерката на трагично настраданиот пејач Шабан Шаулиќ, Санела и Михајло Шаулиќ, вчера попладнето отпатуваа во Германија како би го превзеле телото на ...
сите 244 | | | веќе видена

Дел од функционерите потврдуваат дека нивните блиски ќе се откажат во вработувањето во јавниот сектор заради тоа што гледаат алтернатива на државните ...
сите 83 | | | веќе видена

Регулаторната Комисија за Енергетика ги објави новите максимални цени на горивата, бензините поскапуваат за 0.5, односно 1.00 денари додека цената на дизелот ...
сите 47 | | | веќе видена

Гордана Шаулиќ, иако во длабока жалост поради смртта на сопругот Шабан Шаулиќ, низ солзи рекла дека претчувствувала дека нешто се случило. Што да ви кажам, ...
сите 244 | | | веќе видена

Кој се до сега и кажа на владата дека се на погрешен пат и дека не ебат во здрав мозок, чек да видам: Прибе, Ванхојте, Фуере, Милчин, Героски, Хајредини, ...
сите 7 | | | веќе видена

Илија Филипче, таткото на министерот за здравство Венко Филипче, пред две недели бил на интервенција во една приватна болница, односно му била извршена ...
сите 26 | | | веќе видена

Со средба со лидерот на ДУИ Али Ахмети, премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев денеска ќе ги продолжи разговорите со коалициските партнери за изнаоѓање заеднички ...
сите 84 | | | веќе видена

Пејачката Теа Таировиќ е колешката со која Шабан Шаулиќ го имал последниот настап во Германија. Тие заедно пееле ноќта пред несреќата и малку требало и таа да ...
сите 244 | | | веќе видена

Денешната собраниска седница почна со едноминутно молчење во знак на почит кон загинатите во сообраќајната незгода што се случи минатата недела на автопатот ...
сите 51 | | | веќе видена

Поранешниот гувернер на Народна банка, Петар Гошев, во разговор за „ Призма“ , упати остри критики кон власта, која според него, морала да биде поподготвена за ...
сите 7 | | | веќе видена

Сопругата на Шабан Шаулиќ, Гордана не успеала да се слушне со сопругот пред неговата смрт. Таа вчера утрото се обидувала да го добие Шабан на мобилниот ...
сите 244 | | | веќе видена

Коста Петров, денеска на својот фејсбук профил соопшти дека тој и неговата опруга, Сања Поповска се автори на текстот за евровизиската песна на Тамата. ...
сите 23 | | | веќе видена

DAVID GARRETT за прв пат со својата crossover програма во Македонија, со неговиот албум "UNLIMITED-GREATEST HITS-LIVE, објавува нова светска турнеја за заедно ...
сите 9 | | | веќе видена

Вчера рано наутро во сообраќајна несреќа загина Шабан Шаулиќ. Зад себе остави богата кариера и бројни хитови, но и своето семејство, сопругата Гордана и синот ...
сите 244 | | | веќе видена

next