Република

Зоран Заев, лидерот на СДСМ и претседател на Владата свеовремено се чудеше кој ќе спроведе двојазичност на територија на цела Македонија, исто како што се ...
сите 18 | | | веќе видена

Легендарниот Веселин Вујовиќ го нападна македонскиот селектор Раул Гонзалез велејќи дека односот на Шпанецот е многу опуштен, како да чека што побрзо да си ...
сите 30 | | | веќе видена

Oфицијалните претставници на компанијата „Глаксо Смит Клајн“, имаа увид во самата вакцина, пакувањето и рокот. Не уверија дека тоа е нивен производ, дека рокот ...
сите 175 | | | веќе видена

Цигари, влажни марамчиња, миризливи свеќи, корпа за печење мафини, решо, дрвени лажици, чајник, се дел од работите кои општината Арачиново ги купувала со ...
сите 12 | | | веќе видена

Жителите на зградите на Нов Белград деновиве добиле несекојдневно соопштение кое било истакнато во влезовите на зградите на главниот град на Србија. Се ...
сите 46 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши на денешната прес-конференција на која ја претстави Програмата за конкурентност, иновативност и претприемништво, се ...
сите 38 | | | веќе видена

Парична казна за фирмата - увозник „Македонија лек“ и вработените од вакциналните пунктови лек. Ова е епилогот од завршената анализа по скандалот со откриените ...
сите 175 | | | веќе видена

Фудбалерот на Андерлехт, Огњен Врањеш е во целосно животно растројство после скандалот кој го предизвика објавувањето на експлицитните фотографии на Јелена ...
сите 209 | | | веќе видена

По потпишувањето на Законот за јазици, денеска наутро, двојазични табли се поставуваат низ цела Македонија. Како што веќе е објавено во домашните медиуми, прва ...
сите 18 | | | веќе видена

Босанскиот фудбалер Огњен Врањеш по се судејќи е слаб на пејачки. Имено, покрај Јелена Карлеуша, Огњен имал афера и со нејзината колешка Катарина Грујиќ. Имено ...
сите 209 | | | веќе видена

Ниту сум уценета, ниту пак ќе дозволам да бидам уценета, рече поранешната министерка за култура Елизабета Канческа-Милевска, која гласаше за промена на името ...
сите 32 | | | веќе видена

Откако во јавноста протекоа експлицитните фотографии, кои наводно Јелена Карлеуша му ги праќала на Огњен Врањеш, мајката на босанскиот фудбалер за Блиц, вели ...
сите 209 | | | веќе видена

По грчкото, денеска и македонско МНР реагираше на коментарот на официјална Москва во врска со усвојувањето на уставните амандмани. Министерството за надворешни ...
сите 117 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев на денешната прес-конференција најави кривична пријава против Талат Џафери и директорот на Службен весник, ...
сите 355 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери на денешната прес-конференција информираше за последните активности и постапки на Собранието ...
сите 355 | | | веќе видена

next