Република

Детето од 18 месеци било спасено на Матата бич, на Нов Зеланд, благодарение на рибарот кој го видел како плови во водата. “Пловеше по морето и помислив дека е ...
сите 2 | | | веќе видена

Мери Николова, една од најгласните активистки на СДСМ и т.н. „шарена револуција“ која се бореше за поголеми права на затворениците, како и за законот за ...
сите 5 | | | веќе видена

Финансиска малверзација вредна 1 милион и 150.000 евра во спрегата УЈП, ФЕНИ и компанија на вицепремиерот Кочо Анѓушев, откриваат документите до кои стигна ...
сите 10 | | | веќе видена

На чело на таа мала владина група не се затскривте зад едно колективно тело и цврсто решивте да го промените Уставот без оглед на сите последици кои ќе има ...
сите 14 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски оствари билатерална средба со Андреа Пленковиќ, Премиерот на Република Хрватска. По тој повод тој на својот ...
сите 291 | | | веќе видена

По страотниот пожар кој се случи во семејната куќа на фамилијата Анчеви од Радовиш, пред три дена, целото семејство остана без покрив над главата. Во куќата, ...
сите 2 | | | веќе видена

Основачот на Агрокор Ивица Тодориќ, вечерва околу 20 часот се очекува да биде испорачан на хрватското правосудство, откако суд во Лондон на 25 октомври го ...
сите 26 | | | веќе видена

Основачот на интернетот Тим Бернерс-Ли смета дека кога-тогаш мора да биде урнат монополот на технолошките гиганти Гугл и Фејсбук. – Неприкосновеноста на Гугл и ...
сите 12 | | | веќе видена

Сопственик на бордели и ѕвезда на реално шоу освои место во државното собрание на Невада неполн месец откако почина. Денис Хоф, кој држеше неколку легални ...
сите 19 | | | веќе видена

Најавата за смена на независната Комисија за заштита од дискриминација од страна на СДСМ е порака на СДСМ до судиите, обвинителите, администрацијата, ...
сите 128 | | | веќе видена

Уставните измени ќе влезат на сила кога Грција ќе ја ратификува спогодбата во грчкиот Парламент и ќе го ратификува протоколот за членство во НАТО, кажа ...
сите 197 | | | веќе видена

next