Мицкоски: На прагот сме да ја поздравиме историската победа со мнозинство пратеници, излезете и гласајте, гласајте за вашето семејство, за вашата Македонија


На прагот сме да ја поздравиме историската победа со мнозинство пратеници во македонскиот парламент на коалицијата „Твоја Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ЗНАМ, Максим Димитриевски вчера го повика раководството на СДСМ во наредните 24 часа да поднесе неотповикливи оставки од функциите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Интегрален текст од соопштение за јавност на СДСМ: Ароганција е кога човек-партија одработува против своите довчерашни сопартијци и во тоа нема ништо ...
| | веќе видена | слични
8 копии
2 копии

Нивната ароганција е ненадминлива. Ова раководство на СДСМ, со овој арогантен пристап ја доведе партијата до историски најслабиот резултат, истакна ...
| | веќе видена | слични

За тоа кој ги отвораше клубовите со имиња како Ванчо Михајлов адресата е Белиот дворец на ДПМНЕ. Многу позната адреса каде ЗНАМ ги договара идните чекори за ...
| | веќе видена | слични

На една недела до одржувањето на парламентарните избори и вториот круг на претседателските избори, продолжуваат препукувањата меѓу партиите, а во фокусот се и ...
| | веќе видена | слични

 Претседателот на движењето ЗНАМ, Максим Димитриевски во изјавата за медиумите им го честиташе празникот на сите граѓани и работници и им посака здравје, успех ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Радикалната палестинска групација Хамас денеска соопшти дека го заробила израелскиот полковник, кого Израел го прогласи за загинат при терорисичкиот напад на ...
сите 380 | | | веќе видена

Претседателот на словачкиот парламент, Љубош Блага, изјави дека убиецот на премиерот на земјата, Роберт Фицо, 71-годишниот Јурај Цинтула, е проукраински и ги ...
сите 311 | | | веќе видена

„Ќе има тешки последици во односите со тие земји поради нивната одлука“, најави Џејкоб Блиштајн, генерален директор на МНР по средбата со амбасадорите. Тие ...
сите 169 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“ се блиску до договор за составување на Влада. „Местото на ДУИ е во опозиција, тоа што го ветивме го реализираме. Блиску сме до договор со ...
сите 221 | | | веќе видена

Повредената жена од сообраќајната несреќа што се случи денеска во 16:00 часот на крстосницата кај Башино Село близу Велес на автопатот Скопје-Гевгелија е ...
сите 215 | | | веќе видена

ОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“. Тој извесно ...
сите 124 | | | веќе видена

Силни реакции и ставови пред формирањето на новата Влада околу Градскиот стадион во Тетово. Владата одлучи да се сопре рушењето и изградбата на нов стадион на ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: На прагот сме да ја поздравиме историската победа со мнозинство пратеници, излезете и гласајте, гласајте за вашето семејство, за вашата Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: