Република

Македонскиот петседател, Стево Пендаровски вели дека не е задоволен од брзината со која се движат земјите од Западен Балкан кон европското семејство, ...
сите 71 | | | веќе видена

Започнувањето на процесот не е нешто за кое имаме интерес да бидеме против. Треба да ги заштитиме нашите интереси и да дадеме тешка битка во текот на ...
сите 20 | | | веќе видена

Кои се „Кики” и „Фрики” од рекетарските приказни објавени во медиумите и дали не се приведени само заради тоа што се високи функционери во СДСМ и знаат многу ...
сите 165 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ја официјализираше поканата за лидерска средба, која како што предложи би се одржала во петок во Клубот на пратениците. Засега присуство е ...
сите 321 | | | веќе видена

„Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, рече вечерва Бојан Јовановски познат како Боки 13 по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од ...
сите 539 | | | веќе видена

„Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, рече вечерва Бојан Јовановски познат како Боки 13 по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од ...
сите 539 | | | веќе видена

Унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто обвини дека одредени западни земји, членки на ЕУ, отворено застанале на страната на шверцерите со луѓе. ...
сите 6 | | | веќе видена

Душко Млекарот, член на СДСМ од Битола, на фејсбук пишува дека во рекетарскиот триаголник кој почна да се урива денеска, недостасуваат уште два члена - Фрики и ...
сите 74 | | | веќе видена

Оливер Шамбевски, поранешниот портпарол на ВМРО-ДПМНЕ вели дека ова е почеток на крајот на најсрамното и најдеструктивното политичко поглавје во македонската ...
сите 6 | | | веќе видена

Мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева е одземен по наредба на Обвинителството за гонење организиран криминал и корпција, потврдија за МИА ...
сите 264 | | | веќе видена

Претседателската на Глас за Македонија и поранешна пратеничка Солза Грчева го коментира случајот во кој е вмешана и специјалната јавна обвинителка Катица ...
сите 438 | | | веќе видена

По наредба на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корпција, одземен и е мобилниот телефон на специјалната обвинителка Катица Јанева, ...
сите 264 | | | веќе видена

next