Република

Последната дебата меѓу американскиот претседател Доналд Трамп и претседателскиот кандидат на Демократската партија, Џо Бајден, што се одржа во четвртокот ...
сите 178 | | | веќе видена

Вечерва во три часот по полноќ почнува зимското сметање на времето. Стрелките на часовникот ќе се вратат еден час наназад, односно времето во три часот ќе се ...
сите 63 | | | веќе видена

А мбасадорката на Куба во Македонија, Каридад Јамира Кието Милиан порача дека дека по урнекот на помошта што нејзината земја несебично ја пружи во Италија ...
сите 41 | | | веќе видена

Најмалата внука на Гоце Делчев, Катерина Трајкова Нурџиева, во видео порака од 08.06.2018 година, многу јасно порачува дека Делчев и неговата фамилија секогаш ...
сите 4 | | | веќе видена

Времето во земјава наутро со услови за појава на магла по одделни котлини, претпладне сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се ...
сите 204 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ се заблагодари на сите што учествуваа на денешниот протест. ВМРО се Илинденците, Партизаните, Асномците. Македонија е и потта на ...
сите 204 | | | веќе видена

Лепа Брена и Боба Живојиновиќ прославија 30 години брак. Но, малкумина знаат дека славниот тенисер пред Брена имаше сопруга со која го има синот Филип. Зорица ...
сите 7 | | | веќе видена

Колони возила со македонски и знамиња на ЕУ од Скопје до Штип. Граѓаните го преполнија автопатот „Гоце Делчев“ се до Ново Село каде беше крајната дестинација. ...
сите 114 | | | веќе видена

Манчестер Јунајтед бара да потпише нов долгорочен договор со играчот за врска Пол Погба, пренесува „ЕСПН“. Но, Британците немаат намера значително да ја ...
сите 25 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската Унија за Интеграција, Али Ахмети, денеска во Собранието оствари средба со премиерот на Косово, г.Авдула Хоти, кој престојува во ...
сите 159 | | | веќе видена

Бројот на потврдени случаи на коронавирус во Франција денес надмина еден милион, објави Министерството за здравство. Во последните 24 часа во земјата се ...
сите 627 | | | веќе видена

Заедничката комисија за историски и образовни прашања меѓу Македонија и Бугарија треба да одржи средба и пред декември, со што ќе компензираат тоа што во текот ...
сите 393 | | | веќе видена

Силниот есенски бран ги оптерети лабораториите за тестирање, но се работи на изнаоѓање решение за нови термини, информираше вечерва министерот за здравство ...
сите 120 | | | веќе видена

next