Република

Директорката на Клиниката за детски болести, професор д-р Катерина Ставриќ си поднесе оставка од функцијата, објави „ ТВ 24“. Оставката Ставриќ ја поднела уште ...
сите 38 | | | веќе видена

Директор на Агенцијата за заштита на личните податоци, Горан Трајковски ќе биде нов генерален директор на Еуростандард банката. Според Прес 24, Трајковски ...
сите 37 | | | веќе видена

Откако Советот на министри на БиХ неодамна ја одобри заедничката продажба на зградата на Амбасадата на поранешна СФР Југославија во некогашниот главен град на ...
сите 13 | | | веќе видена

Надалеку славната Денс Арена, легендарната бина на ЕГЗИТ фестивал, но и една од најголемите и најдологовечни светот, ова лето пристигнува на Јадранот, и тоа ...
сите 4 | | | веќе видена

Самостојниот синдикат при Водовод и канализација Скопје во писмено обраќање до јавноста го изјавува својот револт поради потпишаната спогодба за исплата на ...
сите 6 | | | веќе видена

Настапот на Тамара на последното издание на Евровизија во Израел го остави популарниот музички свет воодушевен: речиси се неподелени оценките на многу европски ...
сите 4 | | | веќе видена

Договорот од Преспа, веројатно, е најголемото дипломатско достигнување на Западен Балкан, по Дејтонскиот договор со кој беше ставен крај на војната во Босна и ...
сите 10 | | | веќе видена

И покрај гласините дека реформите во економскиот сектор се се поизвесни, министерот, надлежен токму за овој ресор вели дека тие работеле како што треба А ...
сите 118 | | | веќе видена

Со полн кремаст вкус на кокос! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 300 г мелени бисквити 200 г темно, квалитетно чоколадо, мелено или ситно рендано 100 мл млеко ЗА ФИЛ: 500 мл ...
сите 111 | | | веќе видена

Ајде да одиме по ред, по редослед на важност. Најважен во државата е, секако, претседателот. Стево Пендаровски доби тапија и сега му се гарантирани пет години ...
сите 3 | | | веќе видена

Павле Богоевски се уште е пратеник. Не сака да се повлече ниту од морални, ниту од здравствени причини. Ние пак не сакаме избраник на граѓаните да носи одлуки ...
сите 106 | | | веќе видена

next