Република

Некогашниот претседателски кандидат од редовите на СДСМ, вчера во интервју за „Само вистина“ се обиде да оправда или објасни зошто од државните институции, ...
сите 16 | | | веќе видена

Денеска со почеток во 11 часот на Античкиот театар се одржа дебата со млади на која учествуваа македонскиот министер за надворешни работи, Никола Димитров, ...
сите 163 | | | веќе видена

Здружението „Здрава котлина“ информира дека се организира масовен народен отпор против рудникот на смртта, а СДСМ од Иловица и од Штука упати директни пораки ...
сите 22 | | | веќе видена

Претседателот на управниот, му дал тендер на членот на надзорниот. Компанијата која ја води претседателот на надзорниот одбор на МЕПСО , кој одобрува ...
сите 12 | | | веќе видена

Професорот Ненад Новковски отвореше ја критикуваше претходната Влада и беше дел од Шарената револуција, на социјалните мрежи јасно го споделува својот став ...
сите 4 | | | веќе видена

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, изјавил дека постигнувањето на каков било договор со Приштина мора да подразбира дека Србија ќе добие гаранции и ќе ...
сите 73 | | | веќе видена

Американската актерка Синтија Никсон, позната по улогата во телевизиската серија „Сексот и градот“ ја изгуби трката за гувернер на американската сојузна држава ...
сите 16 | | | веќе видена

Германскиот тренер, Ралф Рангник има неверојатни методи на работа во Ред Бул Лајпциг, па тој смислил интересен начин како да ги казнува своите фудбалери, кои ...
сите 9 | | | веќе видена

25 годишниот Мајкон Салустиано Силва од Бразил го застрелал својот шестмесечен син затоа што неговата сопруга не сакала да има секс со него. Се било одиграно ...
сите 17 | | | веќе видена

Виница е се по празна, власта која ветуваше дека ќе го спречи иселувањето, не само што не го реши туку и го забрза, истакна генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 191 | | | веќе видена

Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека унгарската Влада во понеделник ќе донесе одлука за правните чекори кои ќе ги преземе за да се спротивстави ...
сите 76 | | | веќе видена

next