Република

Во Словенија живеат 20 илјади граѓани на Македонија кои станаа словенечки граѓани. Има и околу 20 илјади кои работат во Словенија како македонски граѓани. ...
сите 7 | | | веќе видена

Ги читам сите медиумски написи кои произлегуваат од конструкциите дека Миле наводно планирал бегство од државата и не можам да се воздржам, а да не кажам дека ...
сите 404 | | | веќе видена

Унгарската влада за „ Макфакс “ вели дека властите дозволиле Никола Груевски да поднесе барање за азил, а со тоа да биде сослушан и во седиштето на ...
сите 808 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 26 | | | веќе видена

Политичкиот прогон и терор станува основен метод на дејствување на оваа власт, смета лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој својот став денеска го даде ...
сите 110 | | | веќе видена

Пресумпција на невиност, а не притворање по секоја цена и за секој случај на обвинети во случаите на СЈО. Што се промени во однесувањето на обвинетите во ...
сите 385 | | | веќе видена

Да се оди со некакво известување од УБК за наводно нивно подготвување без факти, без дејствија, без аргументи сметам дека е апсурдно и сето ова е начин на ...
сите 404 | | | веќе видена

Сања Соколовска од Миладиновци го освои патувањето во забавниот парк „Lisberg“ во Шведска во рамките на големата наградна игра на Пекабеско – „Пекабета за цело ...
сите 11 | | | веќе видена

Скопјани искасани од кучиња, кои минатата недела и викендов побарале медицинска помош на скопските клиники, велат дека не можеле да добијат серум против ...
сите 9 | | | веќе видена

Шведските пратеници денеска ја отфрлија предложената малцинска влада на Умерените партии на десниот центар и Христијанско-демократска партија, поради што ...
сите 6 | | | веќе видена

Во турската серија „Нашата Дениз“која ја гледате на Сител Телевизија, тој ја игра улогата на Мират кој сака да им помага на луѓето. Но, во приватноста тој и ...
сите 4 | | | веќе видена

Иранските власти го погубија Вахид Мазалуми (58) поради пореметување на националната економија на таа држава, а станува збор за трговец со злато кој на ...
сите 49 | | | веќе видена

Влатко Илиевски, сопругот на поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, која што е осудена на шест години затвор, тврди дека таа во никој ...
сите 40 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е под политички инструирана полициска опсада само заради евтин политички театар кој се случи поради покривање на сопствената немоќ и неспособност на ...
сите 110 | | | веќе видена

next