Ковачевски: Ќе има ветинг, ќе излезе на виделина кој работел чесно, а кој ја злоупотребувал позицијата за да се богати на грбот на граѓаните


Целта на СДСМ и коалицијата е да обезбедиме поквалитетен живот и иднина која ќе ги задржи нашите деца тука во Македонија. Да обезбедиме иднина на среќни и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Денес ЕУ го прославува 20-годишниот јубилеј на големото проширување на ЕУ. На 1 мај 2004 година, граѓаните на овие земји станаа граѓани на ЕУ. Во текот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

„Враќање на ВМРО ДПМНЕ на власт значи режим во најава, сигурна блокада на Македонија и внатрешни етнички тензии. Ако го дозволиме тоа, ќе ѝ се нанесе огромна ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Кандидатите Турци за пратеници кои се во коалиција со Демократската унија за интеграција (ДУИ) во рамките на „Европскиот фронт“ не делат заеднички вредности, ...
| | веќе видена | слични

Мојата противкандидатка нема одговор дали ќе го поништуваат Преспанскиот договор, дали ќе го преговараат договорот што го имаме со Брисел и дали имаат намера ...
| | веќе видена | слични

Новата платформа „Одговорна Влада“ на Центарот за управување со промени (ЦУП), на едно место ги собра изборните ветувања во програмите на партиите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Силен СДСМ во Собранието е потребен заради иднината на државата. Нема друг начин да го спречиме ВМРО ДПМНЕ повторно да го донесе режимот кој толку долго се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На синоќешниот митинг во Кисела Вода на СДСМ, Ковачевски рече дека немало да тргува со иднината на државата, а упати и низа критики за неговиот поранешен ...
| | веќе видена | слични

Свесни сме за грешките што ги направивме, но и свесни сме дека сето ова беше една лекција од која извлековме многу поуки. Тешките одлуки значеа многу политички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Врховниот водач ајатолахот Али Хамнеи ги водеше молитвите за време на прошталната церемонија за починатиот претседател и седум други, меѓу кои и министерот за ...
сите 347 | | | веќе видена

Последните случувања со големиот скандал за земање на мито од 10 илјади евра од страна на судијата Наќе Гроргиев и второсомничениот јавен обвинител Иџет Мемети ...
сите 202 | | | веќе видена

Ќе водиме принципиелна политика кон соседите, која ќе се темели на аргументи и на факти. Подготвени сме да работиме заедно со нашите соседи. Очекуваме од нив ...
сите 324 | | | веќе видена

Поплавени се дворови и подрумски простории во Драчево. Скопјанец на единствениот број за итни случаи 112 пријавил дека кај него, на улица „Драчевска“ во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачевски: Ќе има ветинг, ќе излезе на виделина кој работел чесно, а кој ја злоупотребувал позицијата за да се богати на грбот на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: