По страдањата и распнувањето на Спасителот крстот станува жртвен знак на спасението и откуп на гревот. Крстот отелотворува жртвенa љубов, победата над злото, ...
сите 74 | | | веќе видена

Пејачката ја коментираше новата сезона на натпреварувањето, а потоа одговори на прашање поврзано со споменатата случка. „Не можам да кажам дека се каам. Жал ми ...
сите 4 | | | веќе видена

Ирскиот музичар Боно Вокс (62), чие вистинско име е Пол Дејвид Хјусон, ја изгубил својата мајка како 14-годишно момче и не сака да зборува за таа семејна ...
сите 7 | | | веќе видена

Спречен е терористички напад врз гасоводот преку кој се испорачува енергенсот во Турција и југоисточна Европа, за кој бил подготвен агент на украинското ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Охрид се сретнаа над 100 експерти од ИТ индустријата од Македонија, Албанија и Косово на конференцијата „Ingram & Vendors networking #1“ во организација на ...
сите 17 | | | веќе видена

Најновите истражувања сугерираат дека луѓето кои имале поблаг Ковид-19 можат да бидат подложни на срцеви заболувања. „ The Sun “ пренесува дека оние кои ...
сите 10 | | | веќе видена

Возачот Аноп од јужната држава Керала освоил 250 милиони рупии (околу три милиони евра) на државната лотарија на почетокот на овој месец, објави Би-Би-Си.Една ...
сите 10 | | | веќе видена

Ријалити ѕвездата Клои Кардашијан е снимена во интимна прегратка со италијанскиот актер Микеле Мороне, кој многумина го сметаат за најсексапилниот маж во ...
сите 9 | | | веќе видена

Фолк пејачката Даниела Темелковска го ожени синот Даниел. Свадбата била во еден скопски ресторан. Според кажувањта на гостите, ова било свадба за паметење оти ...
сите 13 | | | веќе видена

 Се работи за одделот за рехабилитација, болничкиот и амбулантно поликлиничкиот оддел, а делумно е реновирано и едно крило во одделот за рехабилитација. Како ...
сите 5 | | | веќе видена

Астролозите најавија бурен и интензивен месец. Родените во некои хороскопски знаци ги очекуваат успех и пари во октомври. Водолија Ѕвездите ги советуваат ...
сите 81 | | | веќе видена

Петтата сезона од серијата „Круна“почнува на 9 ноември. По четири успешни сезони доаѓа и претпоследната од хит серијата на Нетфликс. Серијата ја креираше Петер ...
сите 33 | | | веќе видена

Ријана ќе настапи на полувремето на „Супербоул“ што ќе се одржи на 12 февруари 2023 во Глендејл, Аризона, објави Националната фудбалска лига на САД (НФЛ). Ова ...
сите 13 | | | веќе видена

Израелските археолози соопштија дека пронашле остатоци од опиум во керамички садови стари 3.500 години, што ја докажува теоријата дека халуциногената дрога се ...
сите 5 | | | веќе видена

Актерката Дру Баримор во нејзиниот подкаст Drew’s News ги сподели деталите од нејзиното тешко детство. Дру откри дека првиот алкохолен пијалок го испила на ...
сите 4 | | | веќе видена

next