Шеќерот се наоѓа во речиси сите намирници, во овошјето, пијалоците, алкохолот, лебот. И додека едни предупредуваат на опасноста од шеќерот, австралиските ...
сите 4 | | | веќе видена

 За разлика од останатите холивудски парови тие не се расфрлаат со пари и со фотки од децата на Инстаграм. Мила Кунис и Ештон Кучер се едни од омилените ...
| | веќе видена

Италијанскиот научник Серхио Канаверо и неговиот кинески колега Рен Ксијаопинг развија техника за трансплантација на човечка глава. Некои од јавноста сметаат ...
сите 4 | | | веќе видена

Ќе дојде или не? На само три дена до свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, таткото на невестата е причина за иритации. Фановите на кралското семејство имаат ...
сите 11 | | | веќе видена

121-годишниот Мануел Гарсија Хернандез има шанси да е најстариот човек на светот кој со својата длабока старост би влегов во Гинисовата книга на рекорди. На ...
сите 15 | | | веќе видена

Името па името. Вака, ако си имам мака со моето име, ако нешто не ми е по волја, ќе идам до кај што треба и ќе го сменам. На пример, ќе одам по ходници и ...
| | веќе видена

По сезоната која имаше акцент на интензивна и потемна шминка, и комбинација на темни нијанси и кармини – пролетната шминка е инспирирана од текстури и бои на ...
сите 2 | | | веќе видена

Погледнете го видеото овој енергетски пијалок што прави, а замислете на организмот Многупати сте чуле дека енергетските пијалоци не се добри по здравјето, но ...
сите 5 | | | веќе видена

next