Денес, во време кога Скопје е помеѓу најзагадените светски метрополи, треба сите заедно да ги насочиме нашите сили за создавање на еден почист и зелен град. ...
| | веќе видена

Членови на Комисијата за изгубени бебиња во Србија во Општата болница во Кралево пронашле тела на 13 бебиња во замрзнувач. Заменикот управник на болницата ...
сите 28 | | | веќе видена

18-годишната Саудијка, која побегнала од кралството на Арабискиот полуостров, откако ги отфрлила строгите исламски закони, слетала минатата недела во Торонто, ...
сите 8 | | | веќе видена

 Деновиве имавме можност да ги видиме славните како изгледале пред 10 години благодарение на најновиот предизвик – Но, како изгледале тие во младоста, во ...
сите 5 | | | веќе видена

Ангел Мојсовски Институциите пристапуваат кон барањата на информации од јавен карактер со одреден сомнеж. Според едно истражување, 60 отсто од испитаниците ...
сите 2 | | | веќе видена

 Многумина кои имаат лузни по телото гордо ги носат и не се срамат од нив, но има и такви кои постојано се трудат да ги покријат. Покрај овие два типа на ...
сите 4 | | | веќе видена

Лејди Гага и Анџелина Џоли се најдоа во незгодна ситуација, бидејќи и двете сакаат да ја доловат Клеопатра на филмското платно. Џоли долго време се споменува ...
сите 6 | | | веќе видена

Александра Поповиќ, ќерката на Саша Поповиќ и Сузана Јовановиќ не се појавува во јавноста, а овој пат е фатена со шетање со нејзината мајка. Таа е посветена на ...
сите 7 | | | веќе видена

Билетот за бизнис-класа на авиокомпанијата „Сингапур ерлајнс“ би требало да ви овозможи на посакуваната дестинација да стигнете одморени, особено што летот со ...
сите 10 | | | веќе видена

Врската го има оној момент кога еден од партнерите го поставува прашањето – со колку луѓе дотогаш сте спиеле? Па, да … тогаш настапува чудесното броење … Иако ...
| | веќе видена

Тамара Крамер, основачот на нутриционистичката програма NuMe зборува за почетоците, од каде потекна идејата за дизајнирање на оваа линија и која е целта кон ...
сите 3 | | | веќе видена

Луѓето кои страдаат од главоболка и мигрена знаат колку е убав животот без нив. И додека таблетите делуваат како најдоброто и најбрзото решение за болка, на ...
сите 4 | | | веќе видена

Младоженец од Англија и неговите 29 пријатели биле непријатно изненадени кога откриле дека невестата избегала со 13-те илјади фунти наменети за свадбената ...
сите 2 | | | веќе видена

next