Полицијата во колумбискиот град Атлантика , го крстила своето најдобро куче- трагач по дрога според хрватскиот фудбалер. Кучето Модриќ веќе има постигнато ...
сите 26 | | | веќе видена

Кратометражниот филм „Извидник“ во режија на Алекс Цветков беше селектиран и влезе во најтесниот избор на натпреварувачката програма на 23. фестивал за ...
сите 50 | | | веќе видена

Неодамна, на едно традиционално собирање во Лондон, Меган Маркл за првпат се појави после породувањето, а јавноста беше воодушевена од нејзиното впечатливо ...
сите 22 | | | веќе видена

Стефан Ѓуриќ Раста гостувал во Подгорица и се било ок додека не го „напнало“ момче од публиката. Наводно дечкото фрлил со метален предмет кон бината, а тоа го ...
сите 6 | | | веќе видена

Буклин Бекам на „Инстаграм“ објави спонзорирана фотографија договорена во соработка со БМВ, но поради еден детаљ објавувањето стана предмет на исмевање.Синот ...
сите 7 | | | веќе видена

Потомокот на последниот германски цар го изгуби судскиот процес за враќање на дворецот со поглед на долината на Рајна, чиј дел е претворен во хотел.Дворецот ...
сите 3 | | | веќе видена

Канадската актерка и модел,Памела Андерсон (51) во понеделникот преку Инстаграм откри дека нејзиното момче Адил Рами (33) ја изневерил, дека е "лежливо ...
сите 7 | | | веќе видена

Произведувачот на авиони „Ербас“ во соработка со француската компанија за транспорт „РАТП груп“ ќе ја разгледуваат можноста за креирање на возила со можност за ...
сите 5 | | | веќе видена

Туристите го избегнуваат ова место, а очигледно и локалните жители му завртија грб. Поради намалениот број на луѓе и фактот дека без нив сè ќе пропадне, Грците ...
сите 17 | | | веќе видена

Електронското дуо Андреј Иваноски и Бојан Иваноски познати како Cyrillic направија ремикс верзија на евровизиската песна „Proud“ на Тамара Тодевска. Ремиксот ...
сите 19 | | | веќе видена

На 25 јуни 2009 година, беше објавена веста дека починал Мајкл Џексон, кралот на поп музиката, една од најголемите музички ѕвезди на сите времиња. Џексон ...
сите 14 | | | веќе видена

Кралицата Елизабета II во паника ја напушти својата резиденција, Бакингемската палата, поради страв од наездата на стаорци кои почнале интензивно да се ...
сите 20 | | | веќе видена

Семињата се одличен извор на витамини и протеини, како и минерали на единствени етерични масла. За нашето тело имаат лековит ефект и строго се препорачуваат за ...
сите 4 | | | веќе видена

Турскиот актер Алп Навруз или во јавноста попознат како Синан од серијата „Ќерките на Фазилет“, реши да си даде време за одмор, но ниту на море папараците не ...
сите 9 | | | веќе видена

next