Австралиецот Тери на својата девојка Ана ѝ подари огрлица со дрвен приврзок кој самиот го изработил, а на девојката толку многу ѝ се допаднала истата што ...
сите 2 | | | веќе видена

 Малите изненадувања во секојдневието го прават животот убав. Од банана близначки до пиперка со „бебе“ пиперка... Понекогаш најобичните секојдневни работи ...
сите 2 | | | веќе видена

Сте се обиделе да се ослободите од мрсната коса со најразлични средства, но досега немате никакви резултати? Тогаш обидете се со овие неколку едноставни, но ...
сите 3 | | | веќе видена

Островот Банана е мал вештачки остров кој бил завршен во 2000 година. Тој е рај за милијардерите бидејќи тука се населени најбогатите и најпознатите семејства, ...
сите 2 | | | веќе видена

Ѕидот на плачот Ѕидот на плачот е единствената структура што е зачувана од т.н. Втор храм на Соломон во Ерусалим. Споменатиот храм е изграден од страна ...
сите 4 | | | веќе видена

80-годишната бабичка Џун Тарнер од Велика Британија доби награда за храброст откако со стап успеа да избрка крадец од нејзината продавница. Лицето побегнало со ...
сите 3 | | | веќе видена

 Во повеќе наврати зборуваме за тоа што е правилно, или соодветно за да го совлада детето на одредена возраст. Но, кои се оние црвени знаменца кои може да нè ...
сите 2 | | | веќе видена

Ликовниот уметник и поранешен шампион во стрелање, Дивна Пешиќ, отвори сопствена галерија во Денвил, Америка. На отварањето дојдоа многу гости , пред се ...
сите 3 | | | веќе видена

Стромболи и Филикуди – два прекрасни острова од Еолскиот Архипелаг на Сицилија, од дамнешни времиња се сметаат за „атоли на плодноста“. За нив се вели дека ...
сите 4 | | | веќе видена

Пред помалку од еден месец, sвездите на „Игра на тронови“ Кит Харингтон и Роуз Лесли потврдија дека доаѓа нов член на семејството. Иако не зборуваа многу за ...
сите 18 | | | веќе видена

Познатата манекенка повторно ја направи истата „грешка“ кога носеше многу кратки шорцеви кои го истакнуваа нејзиниот интимен дел од телото. Американската ...
сите 3 | | | веќе видена

Германката Татјана Патиц ја красеше насловната страница на магазинот „Вог“ во јануари, 1990-та година. Честопати ја нарекуваат „најмистериозниот супермодел“, а ...
сите 5 | | | веќе видена

next