Тригодишно момче од Малезија, кое живее во Велика Британија стана најмладиот член на „Менса“ во Велика Британија, најголемата и најстарата организација во ...
сите 9 | | | веќе видена

Народни пословици и поговорки Чужината е бел образ. (Охрид) – Човекот откако ќе отиде на туѓина ќе спечали пари со кои може да си ги расчисти сметките и да ...
сите 3 | | | веќе видена

Денеска е понеделник, 27 јануари 2020 година, 27-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 339 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 6 часот и 52 ...
сите 9 | | | веќе видена

Наида, ќерката на Дино Мерлин и круна на неговата љубов со Амела, е исклучително успешна и вредна девојка.Со својата музика, Дино Мерлин ги допре срцата на ...
сите 2 | | | веќе видена

Коби Брајант беше едно од најголемите имиња во кошарката. Тој ја заврши својата кариера во 2016 година, а медиумите вечерва известуваат дека загинал во ...
сите 28 | | | веќе видена

Направете сами домашни пишкоти. 4 јајца 150 гр шеќер 110 гр брашно 1/2 лажичка прашок за печиво Загрејте ја рерната на 200 степени. Одвојте ги белките и ...
сите 99 | | | веќе видена

Принцот Чарлс многу се нервира поради Меган Меркл која не сака да почитува договор и го краде вниманието на јавноста, и ја сакаа сите.Меган пред четири дена на ...
сите 5 | | | веќе видена

Доделувањето на „Греми“ наградите за исклучителен допринес во музиката и дискографијата, кои ги доделува НАРАС, американската Академија за дискографска ...
сите 3 | | | веќе видена

Ѕвезди од социјалните мрежи секој ден од странци добиваат парични понуди за една ноќ. Како што открива една инфлуенсерка, Инстаграм станал каталог за оние кои ...
сите 6 | | | веќе видена

„Драга Берта,Повеќе читам, помалку бришам прашина. Седам во дворот и му се восхитувам на погледот, а плевелот во градината веќе не ме нервира. Поминувам повеќе ...
сите 16 | | | веќе видена

Алис Хејс и нејзиниот партнер Били О’Конор објавија оглас на социјалните мрежи. Наскоро тие биле преплавени со пораки од луѓе ширум светот. Огласот се ...
сите 3 | | | веќе видена

Долгиот црвен фустан откри дека Бијонсе не носи долна облека, а се истакна и длабокото деколте. Пејачката се пофали со фотографии на Инстаграм, каде доби ...
сите 4 | | | веќе видена

next