Една од најдолгите расправи во врска со сексот се однесува на тоа колку односи се малку, премногу или доволно. Најпростиот одговор е: не се заморувајте со ...
сите 12 | | | веќе видена

 „Првите две, три седмици беа многу напорни. Последици од породувањето, хормони, прилагодување... Сѐ требаше да дојде на свое место. Не беше лесно, но полека ...
сите 31 | | | веќе видена

Во однос на објавите во дел од медиумите, како и на социјалните мрежи, а во однос на состојбата на Поштенскиот дом Водно, ве информираме дека објектот за кој ...
сите 3 | | | веќе видена

Срѓан Керим е назначен за да го претставува хрватскиот град Опатија, каде што тој има адреса на живеење, во развивање на меѓународни соработки и партнерства со ...
сите 2 | | | веќе видена

Фановите на „Сексот и градот“ доживеаа вистинско воодушевување кога Сара Џесика-Паркер објави на своите социјални мрежи најава за продолженијата на култната ...
сите 16 | | | веќе видена

Детската игра каква што беше пред 20 години е незаменлива во развојот на детето, таквите игри правеа сè што е важно за децата, односно ги подготвуваа за живот. ...
сите 2 | | | веќе видена

Ќ е се покае побрзо отколку што можете да замислите! Да се биде ​​оставен боли од повеќе причини, особено затоа што личноста со која сте биле во емотивна врска ...
сите 24 | | | веќе видена

Старецот Пајсие бил видовид мудрец кој живеел на Света Гора. Тој укажува дека луѓето кои некој од родителите ги проколнал, секогаш во животот настрадуваат. ...
сите 3 | | | веќе видена

Тоа доаѓа. И, за родителите, не е секогаш лесен разговор или лесна одлука. Вакцините за Ковид-19 брзо се појавуваат. Иако сè уште никој не ја тестира вакцината ...
сите 14 | | | веќе видена

Како што тврдат извори блиски на сопругата на принцот Хари, Меган Маркл нервозно го чека излегувањето на бомбастичните мемоари кои ги пишува нејзината ...
сите 12 | | | веќе видена

Палачинките се едни од најубавите десерти и нешто што секој од нас го направи барем неколку пати. Постојат и американски палачинки, кои се различни од оние на ...
сите 74 | | | веќе видена

Во својата најнова колумна на Плусинфо.мк новинарот Бранко Героски преку ликот кој го нарекува "Будалетинка" открива дека на Македонија и се случува операција ...
сите 12 | | | веќе видена

next